Онлайн-страхування автомобіля: очікування виправдовують дійсність

01 Грудня 2020

Автовласникам чітко відомо, що без ОСАЦПВ сідати за кермо заборонено, і що за його відсутність передбачений штраф. Застрахувати авто вже котрий рік можна онлайн: без відвідування офісу страхової компанії, черг і, що головне в період пандемії, без контакту з людьми. Водій самостійно вибирає програму, оплачує онлайн і отримує цифровий поліс на електронну пошту. Процес максимально спрощений, що не може не радувати. Але це лише частина переваг, які отримують автовласники від Е-ОСАЦПВ.

Кілька слів про цифри по ОСАЦПВ

Електронне страхування набирає обертів в Україні. Якщо у 2019 році було укладено лише 15% Е-договорів від загального обсягу, то тільки за перше півріччя 2020 року показники зросли до 30%. А це на 8,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. За весь час функціонування онлайн автоцивілки було оформлено близько 3,8 млн шт. Попит — не єдиний позитивний напрямок. Рівень скарг, які надійшли від потерпілих і страхувальників на дії СК, знизився до 1%. Такий тренд впевнено тримається до сьогодні.

У чому вигода електронного страхування?

Отже, автострахування у Львові та Луцьку стає ще вигіднішим. Поліс ОСЦПВ — один з трьох обов'язкових документів, які водій завжди повинен тримати під рукою. Ця місія здійсненна, маючи електронний варіант страховки у смартфоні. До того ж сьогодні автовласник може взагалі відмовитися від зберігання паперів у транспортному засобі, користуючись додатком «Дія». Якщо поверхово, то завдання Е-ОСАЦПВ — допомогти людині швидко оформити страховку в декілька кліків. Насправді ж, переваг в онлайн-автоцивілки набагато більше:

- знижена ціна. Державою передбачена знижка для Е-договорів у розмірі до -10%. А це означає, що водій може щорічно економити на «зобов'язалівці» кілька десятків гривень. Таким чином українців стимулюють користуватися діджитал-продуктами.

- відсутність ризиків і шахраїв. Е-ОСАЦПВ автоматично фіксується в МТСБУ. Тобто зустріч з фальшивим бланком повністю відсутня.

- комфортне зберігання. Поліс після оплати відправляється на e-mail у форматі PDF. Поліції досить показати страховку з екрана мобільного пристрою. Також перевірка можлива за номером ТЗ в єдиній і загальнодоступній базі МТСБУ.

- відсутність тиску страхового агента. Людина не зациклюється на одному страховику та його продукті. Вона може порівнювати пропозиції й ціни від різних гравців ринку.

На що звернути увагу при покупці автоцивілки?

Обирати теж потрібно вміти. А вибір без знання ключових моментів у автострахуванні безглуздий. Щоб угода була вдалою для водія, рекомендуємо враховувати:

- Наявність франшизи. Франшиза — частина коштів, яка не буде покриватися страховиком при ДТП. Цю суму водієві доведеться сплатити з власної кишені. Як правило, вона становить 1000 - 2000 грн.

- Можливість докупити у СК ДЦВ — додатковий поліс, який розширює ліміт по автоцивілці. Відремонтувати авто ще нікому не вдавалося дешево, особливо після аварії. На жаль, встановлених лімітів по ОСЦПВ часто не вистачає, щоб покрити збитки. Все що більше за ці ліміти, оплачується винуватцем. Ось тут то і виручає ДЦВ.

- Рейтинг СК. При оформленні поліса важливо не тільки дивитися на опції, але і на показник надійності компанії в розрізі: рівень скарг, оцінка, кількість врегулювань, швидкість виплат.

Також, якщо ви хочете, щоб страховик був рукою допомоги у будь-яких обставинах в дорозі, дивіться на наявність карти асистанс до поліса. З картою ви в праві розраховувати на підвезення палива, виклик евакуатора та інше навіть без ДТП.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter