«Не можна відмити»: лучани скаржаться на загадковий білий пил на автівках. ФОТО

10 Листопада 2021

Жителі мікрорайонів Вересневого та ЛПЗ у Луцьку скаржаться на білий пил невідомого походження. За їхніми словами, осад, який у результаті залишається на поверхні автомобілів, неможливо ні вивести власноруч, ні відмити на автомийках.

Про це пише ІА «Волинські Новини».

Як розповів директор департаменту економічної політики Борис Смаль, який проживає на Вересневому, він особисто стикнувся з цією проблемою – учора, 9 листопада, часточки білого масляного пилу невідомого походження осіли на його автомобіль; позбутися розводів не вдалося навіть на автомийці.





«На мийці я був не першим, мені відразу сказали: «Можеш навіть не ставати в чергу, це не відмивається». Питання: хто це робить, як відмити і за чиї кошти? – поскаржився він. – Учора сусіди навіть написали заяву до поліції».

Пригадав, що тиждень тому бачив допис про цю проблему у фейсбуці, однак тоді не звернув на це уваги. Додав, що повідомив про проблему відділ екології Луцької міської ради.

«А цим же люди дихають. Те, що не можна відмити зі скляної чи металевої поверхні, потрапляє в легені», – наголосив Борис Смаль.

Керівниця відділу екології Оксана Лисак розказала, що працівники відділу моніторять повідомлення користувачів у соціальних мережах і показники системи Eco-City про стан забруднення, який фіксується на станціях громадського моніторингу.

«Ми підготуємо звернення до державних органів контролю для проведення дослідження викидів у районі Вересневого. Зокрема, учора в соціальних мережах були повідомлення про те, що близько 22:00-23:00 на станції моніторингу було зафіксовано в повітрі підвищений вміст пилу двох фракцій: PM2.5 та PM10. Наявність цього пилу в повітрі може призводити до часткового погіршення здоров’я, але за умови тривалого впливу. Згідно з даними станцій моніторингу, цей вплив триває не більш як годину», – сказала вона.




Тобто вплив короткотерміновий і суттєвих наслідків на здоров’я населення не може мати.

Наявність пилу в повітрі у відділі екології пов’язують із діяльністю промислових підприємств харчової промисловості, розташованих у згаданому районі.

«Можливо, це Гнідавський цукровий завод або підприємство «Вілія». За напрямком руху повітря ці території – Вересневе та частково ЛПЗ – можуть потрапляти в зону їх впливу. Починаючи з минулої п’ятниці, час від часу спостерігаються дощ, тумани, що також сприяє затриманню в приземному шарі цих часточок пилу. Тим більше, що населення говорило не про чорний дим, а про наліт білого кольору. Це може бути пов’язано з незадовільною роботою очисного обладнання на підприємстві «Вілія», а пил – викликаний помелом зернових культур… Напевно, обладнання достатньо якісно не фільтрує викиди, які можуть утворюватися на цих харчових підприємствах», – пояснила Оксана Лисак.

Вона зауважила, що згадані підприємства розміщені на значній віддалі від житлової забудови, а частки пилу могло занести через пориви вітру.

Нагадала, що в різних населених пунктах України жителі стикаються з подібними проблемами.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter