На Волині виявили гніздо рідкісного птаха. ФОТО

11 Серпня 2022

На території Шацького національного природного парку виявили гніздо чорного лелеки і четверо пташенят.

Про це інформує нацпарк на своїй фейсбук-сторінці.

На території Шацького національного природного парку встановлено охоронні зони навколо 8 гнізд чорного лелеки в лісових масивах. За результатами моніторингу гніздування чорного лелеки на території Шацького національного природного парку у 2022 році, представниками Державного природничого музею м.Львова, членами Західно-українського орнітологічного товариства та працівниками парку було зафіксовано 6 пташенят у двох гніздах.

Але завдяки сумлінній і відданій праці працівників лісової охорони національного парку у лісовому масиві Мельниківського лісництва було виявлено ще одне гніздо чорного лелеки в якому вдалося закільцювали 4 пташенят. Тому для охорони і збереження даного виду Шацьким національним природним парком був виданий Наказ № 74 від 10.08.2022 року «Про встановлення охоронної зони навколо гнізда чорного лелеки», який організовує роботу у забезпеченні спокою і встановлює охоронну зону навколо гнізда у радіусі до 1-го км, з обмеженнями щодо здійснення господарських заходів., адже збереження та відтворення природного середовища є щоденним завданням та роботою Шацького національного природного парку.

У нацпарку закликають усіх не турбувати і не шукати заради цікавості гнізда чорного лелеки, адже це може стати причиною скорочення чисельності популяцій цих величних птахів.
5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter