«Мертва тиша – ось що лякає», – син луцької керівниці про поїздку до Чорнобиля. ФОТО 

25 Квітня 2021

Старший син заступниці директора луцького Палацу учнівської молоді Олени Балабаш Микола здійснив подорож до Чорнобиля.

Своїми враженнями від поїздки хлопець поділився з «Таблоїдом Волині».

Нагадаємо, 26 квітня – 35-та річниця Чорнобильської трагедії та Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

«Про поїздку до Чорнобиля я мріяв дуже давно, адже передивився багато документальних фільмів. Мама моя тісно співпрацює з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, тому тема Чорнобильської катастрофи у нас часто підіймалася вдома. Яка ж вона та зона відчуження, думав я? Лише побувавши там, зміг відчути усю масштабність трагедії.


Велич і розміри електростанції та самого реактора вразили мене. Там багато рятувальної техніки, купи брухту надсучасного комп'ютерного обладнання, а ще музеї пам'яті та пам'ятники героям-ліквідаторам, що першими загинули, рятуючи нас.

Дуже важливо відвідувати ці місця з гідом, який добре знає маршрут, а головне відповідає за твою безпеку!

Мертва тиша – ось що лякає. Безлюдні міста та села, пусті будинки, вулиці, ігрові майданчики, магазини, школи... Всюди блукають бездомні тварини, розкидані покинуті речі. Лише таблички з назвами населених пунктів та номерки будинків, що збереглися в музеї, нагадують про те, що тут колись вирувало життя та розбудовувалося молоде місто Прип'ять.Через великий рівень радіації й досі не можна ступати на землю – потрібно пересуватися лише асфальтованими частинами.

35 років пройшло з того часу, 35 років цвітом скорботи й суму зацвітає дата 26 квітня 1986 року. Пам'ятаймо і шануймо героїв нашої Батьківщини, які ціною власного життя захистили нас від небувалої біди – Чорнобильської катастрофи!», – розповів хлопець.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter