Матюки, зламана щелепа та сто тисяч: на Волині чоловіки побилися через корову. ВІДЕО

17 Червня 2023

На Волині тесть, зять та їхній односелець з’ясовували стосунки на пасовищі. Все закінчилось двома кримінальними справами та зламаною щелепою.

Як розповідає ІА «Волинські Новини», інцидент трапився в селі Гірники на Ратнівщині. Непорозуміння виникло через корову, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«Я обертаюся, дверки відкрив, а він мені – хрась. І всьо. Він ото рєзко від зятя прибіг і мені ввалив», – говорить Леонід Матвіюк.

«Він підбіг зразу до тестя, мазанув йому, дав у щелепу. І тесть кричить: «Андрій, поїхали в лікарню, він мені зламав щелепу», – додає його зять Андрій Лазарук.

Рік тому односельчанин Леоніда зламав йому щелепу в обох кутах. Чоловік довго лікувався. Каже, що досі йому важко їсти.

Обвинувачений Сергій Ващук розказує суддям, із чого все почалося. Каже, що забирав ввечері корову із пасовища і зробив доньці Леоніда зауваження. Мовляв, та не допомогла завернути чужу корову.

«Кажу: «Ше он одна погнала. Могла б і помогти завернути». Вона даже не зреагувала. Всьо. На цьому я й поїхав додому. Повів корову додому. Попорав хазяйство. Матвіюк дзвонить: «Треба поговорити». Це дослівно, скільки я пам’ятаю. Кажу: «Про що?» Я не зрозумів даже шо по чом. Він матюком на мене в телефон: «Нашо ти моїх дітей чіпаєш?» Кажу: «В смислі? Як чіпаєш?» Почув: «Ти мою дочку обматюкав», – пригадує Сергій Ващук.

«Обматюкав дочку 27-го… Прийшла дочка, плаче. Каже: «Більше я по корови не вийду, невозможно». Бо страшна людина… Я набираю: «Шо ж ти хочеш, Сірожа? За що ти обматюкав і плаче дочка?» Кляц – виключив. Ну не хочеш говорити, то на ранок ми встали, просто поїхати поговорити… Ми не їхали бити нього», – розповідає потерпілий Леонід Матвіюк.

Чоловік поїхав разом із зятем. Але не до хати односельця, а на пасовище, куди той погнав корову.

«Я їм задаю питання: «А шо справунки прийшли наводити?» Матвіюк: «А як ти думав?» Я кажу: «Треба розобратися». Я йому став поясняти. Він сказав мені матюком: «Я тебе вдарю». «Я тебе, – кажу, – два рази вдарю, якшо ти мене вдариш, але вислухай». І я йому почав розказувати», – говорить обвинувачений Сергій Ващук.

Він додає, що зять Леоніда першим вдарив його в щелепу.

«Він не витримав чи шо. Вдарив мене кулаком і скользящим ше в щелепу. І я йому. Правда, він стойку приняв зразу бойовую… І так повертається і на мене: «Не догониш». Я за ним. Взаді – Льоня Матвіюк. Ну я з розгону йому засадив. Так получилось», – пояснює Сергій Ващук.

Потерпілий запевняє, що зять не бив односельця, а лише відштовхнув. Стосовно зятя, до речі, теж відкрито кримінальну справу.

«На нього наступає, а зять уперся в машину, бо вже нема куда. Зять відталкує від себе, він не б’є, а відталкує. Той: «А то ти мене ше толкаєш». І за їм зразу попер», – каже Леонід Матвіюк.

«Він на мене йде і я мушу його відштовхнути, бо він на мене вже починає нападати. Тесть буквально за метр від мене стояв. Той ішов у сторону нас», – каже його зять Андрій Лазарук.

Потерпілий хоче, аби його односелець компенсував гроші за лікування, сплатив 100 тисяч гривень моральної шкоди і на два роки сів до в’язниці.

Сергій Ващук каже, що того ранку на пасовищі він захищався.

Зять потерпілого записував події на диктофон. Колегія суддів дослідила докази й залишила без змін виправдальний вирок Ратнівського райсуду.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter