Львівські кардіохірурги прооперували дитину з Волині через єдиний прокол. ФОТО

27 Березня 2023

У Львові через єдиний прокол у вені медики під рентген-контролем прооперували 8-місячну Єву з Волині. Одразу після народження лікарі виявили у неї критичний стеноз легеневої артерії. Це – вроджена вада, при якій порушено притік крові від серця до легень дитини. Оперувати треба в перші дні життя. Інакше дитина б не вижила.

Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

«За допомогою батьки звернулись до спеціалістів нашої дитячої Лікарні Святого Миколая. Тут кардіохірурги вперше прооперували маля на 11-ий день після народження. Та тепер, коли Єва уже набрала вагу й підросла, легеневий клапан звузився. А кровотік до легеневої артерії – погіршився. Медики вирішують: саме час для планової корекції серцевої вади.Під час операції наші інтервенційні радіологи спільно з кардіохірургами зробили єдиний маленький прокол у стегновій вені. Через неї спеціалісти дісталися до серця. Тоді спеціальним балоном роздули клапан, відновивши кровотік легеневою артерією.

Операція тривала всього 30 хвилин. Її результатом медики – задоволені: під час втручання різниця тисків між правим шлуночком та легеневою артерією нормалізувався. Тому вже за декілька годин після втручання Єва стала активнішою та наступного дня разом із батьками поїхала додому.

З дівчинкою усе добре.

Рятувати ще більше діток зі звуженням або закупоркою судин, порушенням мозкового кровообігу та аневризмами, кровотечами й пухлинними процесами спеціалісти нашої Лікарні Святого Миколая можуть завдяки благодійникам. Вони придбали для нашої лікарні цю сучасну японську ангіографічну систему SHIMADZU. Це обладнання одного з провідних у світі виробників рентгенологічного обладнання», – йдеться у дописі.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter