Леонардо Ді Капріо назвав новий вид змій на честь мами

04 Лютого 2023

Дослідники з Панами та Еквадору описали п'ять нових видів змій з Центральної та Південної Америк. Одній з них ім'я обирав Леонардо Ді Капріо, назвавши її на честь своєї матері. Опис нових тварин опублікували в журналі ZooKeys, – розповідає Nauka.ua.

Леонардо Ді Капріо попросив назвати рідкісну змію, довжиною 50-60 сантиметрів з рожево-бордово-коричневими плямами, на честь своєї матері Ірмелін. Таким чином тварина отримала назву Sibon irmelindicaprioae.

Інша півметрова змія Sibon marleyae була названа на честь Марлі Шет (Marley Sheth), 11-річної доньки Браяна Шета.

Nature and Culture International третій змії дала ім'я Dipsas welborni на честь Девіда Велборна (David Welborn), відданого захисника природи, що 18 років працював в організації.

Інші дві змії назвали Sibon canopy — за назвою системи заповідників Canopy Family, та Sibon vieirai — на честь венесуельського біолога та фотографа дикої природи Хосе Віейра (Jose Vieira).

Поки що мало відомо про ці види змій, але очевидно, що їм загрожує людська діяльність. Sibon irmelindicaprioae та S. canopy живуть у регіоні, що зазнає впливу масштабного видобутку міді. З іншого боку, зміям в Еквадорі та Колумбії загрожують масові нелегальні видобутки золота на берегах річок, навіть поблизу заповідників, із якими уряд не може дійти згоди. Видобуток міді та золота призводить до вирубування дерев, позбавляючи цих деревних змій місць життя, та забруднює річки, від яких залежить здобич змій.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter