«Якщо чеку нема – це вже порушення»: у Луцьку беруть гроші за перебування на автостанції

11 Січня 2023

У Луцьку на автостанції з пасажирів, які не мають придбаних на касі квитків, збирають гроші за перебування у приміщенні у вечірню пору.

Про ситуацію в соцмережах розповіла користувачка Ольга Менько, передає ІА Конкурент.

«А що там на вокзалі в Луцьку відбувається? І чого з людей збирають по 30 грн за вхід на автовокзал? Бо тут до мене мама на Різдво їде і розказує про те, що тих, хто відмовляється платити, випрошують з вокзалу. Це якісь зміни у зв’язку з воєнним станом? Є на це якась постанова міста, облдержадміністрації чи самого підприємства? Чи як це працює?» – цікавиться вона.

І справді, інформації про те, що за перебування у приміщенні без квитка доведеться платити, ніде на території автостанції нема. Крім того, про це не знають навіть диспетчери.

Ситуацію в коментарі журналістам пояснила заступниця голови правління ПрАТ «Волинське обласне підприємство автобусних станцій» Наталія Гітун.


За словами жінки, такі збори на автостанції – нововведення, яке запровадили цього літа:

«Дійсно, є розроблена калькуляція. Автостанція має закриватися о 22:00, і ті пасажири, які залишаються чекати на автобус – ми їх не виганяємо. Але якщо вони не мають квитків, придбаних на наших сайтах чи на касах, а просто сидять – нічний черговий збирає по 30 гривень за перебування і видає чек. Якщо чеку нема – це вже порушення та корупційна складова».

Наталія Гітун каже, що це офіційний платіж, який затверджений відповідним наказом, і має свою тарифікацію. З цих грошей в тому числі державі сплачується податок. А зважаючи на скрутні карантинні часи, підприємству доводиться шукати додаткові джерела прибутку.


«Ми самоокупне підприємство, яке справно платить податки. Щоб ви розуміли, гроші, які люди платять за квиток, отримує перевізник. А ми беремо на утримання підприємства лише ті 8-10%, які ми отримуємо з продажу квитка. Якщо у нас пасажири сідають без квитка – ці гроші осідають в кишенях перевізників. Ми опалюємо об'єкт, а це обходиться до 100 тисяч гривень в місяць, сплачуємо цілий рік податки за землю – 110 тисяч гривень в місяць за дві луцькі автостанції, у нас у штаті 228 працівників, і ми маємо платити їм зарплату. А ще ПДВ, ремонт, утримання території – а в нашого підприємства 23 автостанції, і збитковими є всі, крім Луцька і Ковеля. Тому що ми живемо на 10% з квитка, а наші пасажири намагаються сісти в автобус без квитка», – каже вона.


Жінка пояснює, що збори за перебування у приміщенні від людей, які не мають квитка, допомагають також боротися із безхатьками, які часто обирають автостанцію місцем для ночівлі. Завдяки цьому їх на території стало менше.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter