Як реагуватимуть на повітряну тривогу у церквах Волині у Великодню ніч

19 Квітня 2022

Прессекретар Волинської єпархії ПЦУ, протоієрей Віталій Собко розповів, що відбуватиметься у церквах, якщо у Великодню ніч під час богослужіння лунатиме повітряна тривога.

Це питання порушили в ефірі «Суспільного», пише ІА «Конкурент».

«Церква не розробляла спеціальний алгоритм дій на такий випадок, адже цей алгоритм розробляє влада. Тобто якщо є повітряна тривога, то люди, які дізналися про неї, мають іти в укриття, якщо є загроза ракетного удару чи, припустимо, якась інша загроза. Укриття в кожному населеному пункті визначені місцевою владою. Є випадки, коли храми мають підвальні приміщення або є нижні храми, як-от у Свято-Троїцькому соборі, які є бомбосховищами. Тобто далі люди діють так, як і мають діяти, відповідно до алгоритму, визначеного владою», – наголосив речник Волинської єпархії.

Він зауважив, що кожна людина під свою власну відповідальність робить ті чи інші кроки, почувши повітряну тривогу.

«Ми бачимо, що в Луцьку по-різному люди поводяться: хтось іде в укриття, хтось не йде в укриття; хтось залишає транспорт, хтось не залишає. Так само таке є в храмах. Тобто коли звучить сирена, то хтось спускається в нижній храм, а хтось не спускається. Так само і священнослужителі: хтось одразу зупиняє службу і йде в укриття, а хтось не зупиняє і далі служить», – пояснив Віталій Собко.

Усі рекомендації та правила поведінки ухвалювалися з огляду на поточну фазу війни. Відтак якщо щось за ці дні на Волині зміниться і будуть загрози, то церква діятиме відповідно до тих загроз, які будуть виникати, додав протоієрей.

Нагадаємо, волинські правоохоронці дали рекомендації щодо правил відвідування церкви у Великодню ніч під час воєнного стану.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter