Як на Волині вирощують головні символи Нового року. ФОТО

24 Листопада 2018

А ви знаєте, скільки часу і зусиль потрібно для того, аби головний символ Нового року – ялинка – потрапив до вашого помешкання? А от волинські лісівники – знають.

Лісівники державного підприємства «Маневицьке лісове господарство» щороку створюють плантації новорічних ялинок, на яких згодом буде здійснюватися заготівля і подальша реалізація, пише Район.Маневичі.

Аби ялинки набули товарного вигляду, в ДП «Маневицьке ЛГ» вирощують їх до десяти років.

Розпочинається все із заготівлі насіння – шишки ялини та сосни, зібрані у листопаді-грудні, висушують у шишкосушарці з метою отримати насіння, яке у весняний період висівають в підготовлений ґрунт у розсадниках, а після пророщення висаджують на плантаціях.

Вирощування сіянців триває до двох років, впродовж яких проводять догляди за посівами шляхом проривання бур’янів, поливання в посушливий період, бокового затінення від сонця, боротьби з шкідниками та хворобами.

Далі сіянці висаджують у борозни на спеціально відведену та підготовлену ділянку під плантацію новорічних ялинок.

У Маневицькому лісництві під керівництвом лісничого Олександра Швеця, була створена плантація ялини площею 2 гектари. Протягом п’яти років тут будуть здійснювати догляди, а згодом вже реалізацію.

Площа плантацій новорічних в ДП «Маневицький лісгосп» становить 23 гектари. Новорічна ялина для власних домівок і просторих офісів, шкіл, дитячих садочків, будинків культури, міських майданів і площ, зовсім маленькі і високі, кожен зможе підібрати для себе за смаком.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter