Хліб-убивця, «халява» та жертовні котики: шокуюча правда про відвідувачів Луцького зоопарку

07 Листопада 2019

Кормити тварин хлібом, ігноруючи всі заборони. Обманювати з кількістю квитків і відвідувачів. Голосно обурюватись за будь-якої нагоди.Таке обличчя мешканців та гостей міста показали на сторінці Луцького зоопарку. Про те, що «людина розумна» робить із маленьким світом тварин, ідеться у дописі на фейсбук-сторінці зоопарку.

Допис подаємо без змін:

«Так уже складається, що ми у дописах на цій сторінці намагаємося розповідати вам про радісні події з життя зоопарку типу народження малят, поповнення колекції, відзнаки колективу, проведення свят. Водночас, аби завжди бути відвертими з вами, інформуємо і про надзвичайні ситуації, як от нещодавнє викрадення папуг та загибель одного з них через жорстоке поводження з пернатами злочинців. На щастя, такі біди трапляються нечасто. Тож на загал складається враження, що все інше у нас, окрім заявленого тут, добре, складно, спокійно. Не робота – а райська насолода.

І з одного боку це дійно так – ми любимо наших підопічних, турбуємося про них, бавимо, опікуємо і радіємо та засмучуємося разом із ними. Але є й інший бік нашого щодення – неприємний. Хоч як прикро це писати, але він пов'язаний із відвідувачами. Тих, хто не вміє себе поводити у зоопарку, – чимало. Вони – різного віку, статі, статусу. І якщо у побуті таких осіб для окреслення моделі поведінки зазвичай називають свиньми чи мавпами, ми цього собі дозволити не можемо. Найперше – тому, що наші примати чи поросята нічого подібного собі не дозволяють. На відміну від відвідувачів...

Все починається з каси... Обдурити на квитках, особливо дитячих, - свята справа! Це при тому, що і правила прості (дорослий проходить за 60 грн, дитина понад 1 м заввишки – за 40 гривень, менші – безкоштовно), і ми самі уточнюємо, чи є наші гості представниками пільгових категорій.

Посперечатися на вході теж належить до частих «атракцій» І приводів тут можна знайти безліч. Наприклад, щодо переміщення зоопарком («а ми хочемо на самокаті! а нам треба на велосипеді чи гіроборді! не маєте права, я на вас понаписую! вам що, посвідчення показати, де я працюю?»). Або «недорахуватися» кількості при придбанні квитків, особливо для організованих груп відвідувачів («ой, що точно, нас 20, а квитків 18?»). Або, йдучи родиною, заявити, що дитині не купувати квиток «на касі сказали»... Або вимагати пропустити вже, хоч до закриття хвилин 20 і контролери працюють винятково на випуск з території. Або, або, або.

Про те, щоб не годували тварин, написали заледве не через метр, але ж – «то чого я сюди дитину вів? ой що там тому оленю зробиться? нічого тій мавпі не буде! я вас звільню, ви відвідувачам хамите!».

Думаєте, перебільшуємо? Тоді б не писати. Бо в реальності наші співробітники стикаються з подібним кілька разів на день. На жаль.

Страшно сказати - але хтось із відвідувачів раннього недільного ранку перекинув на майданчик для вигулу хижаків кошеня, яку теж мешкало на території зоопарку. Через височенну склянну огорожу. До левів, які власне були на прогулянці. На щастя, співробітникам зоопарку, які примчали на крики маляти, вдалося заманити хижаків назад у вольє, а маля - врятувати (хоча воно і травмувалося при падінні). Такі гості – точно люди????

Та що там казати! Навіть у день святкування 40-ї річниці зоопарку від мавп ледве забрали гострі предмети, які б їх убили, якщо б потрапили в організм. Це зеленим мавпочкам хтось із відвідувачів дав дитячі заколки. Як то кажуть – прийшли і привітали!

Про гори хліба вже, може, і не варто було б писати. Але - багато гостей = багато горе-годувальників. І хоч персонал у такі дні працює у посиленому режимі, однак усіх неадекватів відслідкувати не встигає. Тож більшість із них залишаються невідоми для загалу. І лише одиниці можуть слугувати ілюстрацією для матеріалів штибу «не будь, як цей». Одного з таких гостей ми сьогодні прославимо. Фото завантажили самі відвідувачі. На світлині невідомий «герой» годує хлібом Трішу. По-перше, попри перила, на яких є табличка про заборону, пхає руки до хижака! По-друге, дає м'ясоїдній тварині саме ж той продукт, який входить до її раціону!!! Ну так - що ж тут такого?! То ж не відвідувачі бачать, як і в яких муках минають останні дні й години тих тварин, які помирають від харчових отруєнь з рук гостей на ймення «ашотаке!».

Через день після публікації фото ми відреагували на нього – зробили грати ВІД відвідувачів. І можна було б написати: «Дякуємо, що ви спонукаєте нас до вдосконалення». Але натомість просимо - дозвольте нам просто піклуватися про наших підопічних, працювати на розвиток, а не ліквідовувати наслідки від відвідин тих, хто - гірший за звіра! Шануйте нашу працю. Її ж дійсно видно. А чи залишиться зоопарк місцем найкомфортнішого відпочинку на природі у межах міста та як зміниться у найближчому майбутньому – залежить не лише від нас, а від кожного, хто хоча б раз у нас побував», – ідеться у дописі.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter