Електронні сигарети – користь, шкода чи компроміс для здоров'я

01 Червня 2022

Враховуючи те, що якість багатьох тютюнових виробів залишає бажати кращого, електронні сигарети все більше привертають увагу споживачів. Це досягнення сучасних технологічних ноу-хау, альтернативна та здоровіша заміна шкідливих, але більш звичних тютюнових виробів. Спробуємо докладніше вивчити актуальне питання і розглянемо чи можна використовувати новий спосіб без побоювань для організму. Які вироби купувати у магазині вейпів https://vandalvape.com.ua/ і як відбувається заміщення звичайного куріння на менш шкідливе затягування.

Увага! Куріння шкодить вашому здоров'ю!

Як влаштовані електронні прилади

Сучасний тип сигарет (популярні назви: вейп, e-сигарета або ЕС) є невеликим резервуаром, наповненим ароматизованою рідиною, що знаходиться в дисперсному вигляді. Цей електронний пристрій генерує високодисперсний аерозоль, переводячи склад у пару, що вдихається при нагріванні. Дим утворюється шляхом роботи парогенератора, що розпорошує рідину ультразвуковим методом.

Складові частини пристрою:

  • мундштук;
  • батарейка;
  • атомайзер.

Останній включає нагрівальний елемент. Цей невеликий резервуар з нікотин, що містить ароматний «наповнювач» або спеціальний картридж. При використанні приладу від нього виходить пара, що візуально схожа на тютюновий дим.

Як впливає пристрій на курця

Безсумнівно, такий винахід є ультрасучасним досягненням і має низку позитивних характеристик. Наприклад, рідина, вміщена в сигарету, може містити чітко дозовану кількість нікотину. Вона швидше просувається дихальною системою людини, всмоктується в кров'яне русло, тому менша кількість викликає відчуття насичення, задоволення.

Важливо! Як і інша нікотинова продукція, вейпи завдають шкоди здоров'ю курця та його оточуючим.

Іншою не менш важливою здатністю електронної сигарети є використання у виробництві очищеного нікотину, яким наповнюється резервуар. Цигарка більш ергономічна за якісними характеристиками.

У чому перевага продукції

Позитивним моментом використання вейпу вважається різноманітність смакових добавок. Виробники враховують різні переваги споживачів та пропонують величезну різноманітність запахів.

Ще однією позитивною стороною використання вейпів, на відміну від «класичних» тютюнових товарів, вважається відсутність у «електронних» товарах шкідливих смол, домішок чи добавок (при постійному курінні вони не розлітаються довкола, як це відбувається з «класичним» димом). При заміні звичних сигарет на «нові» споживач швидко помічає позитивну динаміку. Наприклад, менший дискомфорт та навантаження на дихальну систему. Такий ефект створюється завдяки повній відсутності чадних газів, токсинів. Це сприятливо впливає на здоров'я в цілому.

Проте всі перераховані обставини не скасовують ні тяги, ні залежності від згубної звички. Постійне споживання нікотину не додає здоров'я.

У чому компроміс

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) на питання: чи шкодить електронна сигарета, чи несе користь, не пропонує однозначної думки. Все тому, що на ринку з’являється велика кількість пристроїв з різним наповненням. Кожна компанія-виробник відповідає тільки за власні продукти. Крім того, розмір армії курців не зменшується, тому вибір цього типу куріння може стати компромісним рішенням, способом покінчити зі шкідливою звичкою і кинути палити нікотин, що містить сигарети.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter