Двоє відомих волинян увійшли в сотню найбагатших людей від Forbes

08 Травня 2021

Народний депутат України від Луцька, очільник партії «За майбутнє» Ігор Палиця увійшов до списку 100 найбагатших людей України.

Цей список опублікував журнал Forbes Україна, – йдеться на сайті «Громадське інтерактивне телебачення».

У березні 2021-го народний депутат і голова партії «За майбутнє» Ігор Палиця відхрестився від ділових зв’язків з Ігорем Коломойським, який потрапив під санкції США. «Я його товариш, друг, але не бізнес-партнер», – сказав Палиця в програмі «Свобода слова» Савіка Шустера.

Палицю заведено вважати одним з найближчих соратників Коломойського. У нульові він кілька років очолював найбільшу нафтовидобувну компанію країни «Укрнафта», контроль над якою приписують фінансово-промисловій групі «Приват». Палиця визнає, що на його колишню дружину і сина оформлено 10% акцій усього нафтового напряму групи «Приват». У нього входять частина «Укрнафти», Кременчуцький НПЗ, завод «Нафтохімік Прикарпаття», Дрогобицький НПЗ і мережа АЗС на 1500 станцій.

Цитата: «Усе, що я заробив, я записав на сім’ю, щоб не було як з Ігорем Єремеєвим. Після того, як його не стало, тривають суди у справі спадку, а родина нічого не має. Я не хочу писати якихось незрозумілих заповітів. Мені Бог дав заробити, це мусить залишатися в сім’ї» (УП).


Цікаво, що інший нардеп від Волині – Степан Івахів – у рейтингу Forbes лише на 58-й сходинці. Його активи становлять 180 мільйонів.

Головний актив Івахіва – група «Континіум», яка контролює другу за розмірами мережу АЗС в Україні – WOG. Івахів – найближчий соратник другого засновника, Ігоря Єремеєва, який загинув у 2015 році, впавши з коня. Після смерті ідеолога групи справи у «Континіуму» пішли так собі. Компанія припинила розвиток мережі і скоротила участь у великих держтендерах. Залишається нерозв’язаним питання про $460 млн боргу перед структурами Дмитра Фірташа. Але є й гарні новини: реструктуризується борг, який оцінюють у $600 млн. Сходить нанівець багаторічний конфлікт із групою «Приват». Тепер Івахів ділить фракцію в Раді з партнером Ігоря Коломойського Ігорем Палицею і закриває близько 30% потреб WOG нафтопродуктами підконтрольного групі «Приват» НПЗ «Укртатнафта». На Волині Івахів відомий меценатством. Благодійність навряд чи показна – Івахів проводить на малій батьківщині як мінімум половину часу.


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter