«Дежавю», або Чи варто повертатися на попередню роботу? Рекомендації від Людмили Пенцак

12 Листопада 2018

«А що, якщо..?», – прослизає іноді в нас така думка. А що, якби мій попередній роботодавець запросив мене до себе в компанію? А що, якби я сам, особисто, звернувся з пропозицією відновити мене на попередній посаді?

Виникають не тільки думки. Часто-густо ми зустрічаємо такі ситуації в житті. Але як реагувати на пропозицію повернутися на колишню роботу? Адже двічі навіть «в одну річку не ввійдеш». А тут – ЯК ПОВЕРНУТИСЯ НА КОЛИШНЄ РОБОЧЕ МІСЦЕ?!

Рекомендаціями, як правильно вирішити це питання, ділиться Людмила Пенцак – бізнес-тренерка, коуч та мотиваційний спікер:

«Давайте поговоримо саме про всі «плюси» і «мінуси» цієї ситуації.

По-перше, після надходження інформації про пропозицію зустрічі, обов'язково потрібно погодитися на «живу» розмову. Як мінімум, це цікаво!

Спочатку виникають думки накшталт: «ну як там вони без мене?», «і в що ж вони перетворили компанію/відділ/магазин», «після того, як зі мною попрощалися», «звільнився вже цей «нерозумний» начальник?» тощо... Йти на зустріч варто – як мінімум, для підтримки свого статусу як експерта, до якого звертаються за підтримкою.

Поспішаю підкреслити – зустріч в жодному разі не повинна підігрівати Ваше самолюбство і приховане бажання похвали! Ви ВЖЕ самодостатні, і ніякі підтвердження ззовні Вам не потрібні.

Отже, пропозиція прозвучала. Ваші дії – це індивідуальний, виключно Ваш вибір. Це буде або згода на пропозицію, або відмова – будь-яке ваше рішення буде вірним. Втім, рекомендую звернути увагу на певні конкретні моменти:

1. Ви вже добре знаєте компанію. І, порівнюючи Вас «сьогоднішнього», і Вас «вчорашнього», який прийняв рішення звільнитися, або Вас «попросили» це зробити, – це вже дві різні людини. Поясню чому. На той момент (звільнення), природно, в кожної зі сторін була «своя правда», точка зору і принципи, на які посилалися обидві сторони. Сьогодні у Вас вже зовсім інші цілі та цінності.

Перше питання, над яким варто, все ж таки, замислитись, перш ніж приймати рішення: чи збігаються Ваші цінності з ціннісною пропозиції, яку несе компання споживачам на сьогоді? Я не кажу про попередні образи один на одного, несправедливості і підлості, які в основному лежать у фундаменті всіх чвар і звільнень в тому числі. Це бізнес! А бізнес любить цифри, а не емоції. Якщо «ваші цифри» (KPI вашої роботи) говорять про те, що Вас варто повернути назад на роботу, кожен грамотний керівник зробить все для ефективної роботи своєї компанії, без будь-яких внутрішніх емоційних переконань.

2. Ви повинні розуміти, що керівник, приймаючи на роботу «старого» співробітника, «пропускає» один з найскладніших і трудомістких етапів роботи зі співробітником – введенням в посаду. Не факт, що новий запрошений найманий працівник зможе швидко влитися в колектив, максимально швидко «відкритися» як експерт у своїй області, і, взагалі, відверто кажучи, новий співробітник – це «кіт в мішку». А старому – багато вже пояснювати не треба, а, навпаки, у нього «свіжий» погляд на вже відомі бізнес-процеси.

3. Не полінуйтеся чітко, на старті своєї діяльності, в присутності керівництва прописати плани, цілі, цифри та інші показники, яких від вас чекатимуть. Якщо ви цього не зробите, на початковому етапі, ви потрапляєте у рабство нескінченного «целенедосягнення».

4. Керівництво зробить все, щоб дати вам зрозуміти, що воно «зглянулося», повернувши вас на колишнє місце роботи, а ось Ви все ніяк не можете виправдати нові очікування. Уникнути «хронічної» незадоволеності керівництва можна єдиним способом: фіксація інформації в документах.

5. Збільшення ЗП. Згідно зі статистичними даними, якщо колишній роботодавець виявив ініціативу повернути вас на попередню роботу, ви сміливо можете просити збільшення ЗП на 20-50%. Це норма, яку потрібно прийняти, якщо ви цінуєте себе як експерта.

6. Будьте готові до неоднозначної реакції колег. Залежно від часу і виду бізнесу могла змінитися й організаційна структура, і окремі штатні одиниці. Але можлива й ситуація, коли змін майже не відбулося жодних. Запам'ятайте одне – ви вже не «своя» людина: для отримання цього «титулу» вам знову знадобиться час.

7. І якщо вже повертатися – то обов'язково з рядом вимог. Відсутність таких буде говорити тільки про те, що Ви просто невдаха і не змогли знайти нічого кращого. Не соромтеся вірити в себе. Якщо вже Вас запросили повернутися на колишню роботу, як мінімум це означає, що без Вас ніяк.

8. І пам'ятайте, основне правило: ви там вже були! І вже знаєте про цей бізнес все. А ось бізнес поняття не має, чим займалися весь цей час Ви, і на якому рівні професійного розвитку перебуваєте на даний момент (навіть якщо Ви весь цей час просиділи вдома, були «лише» блогером або ж працювали при міністерстві). Головне – як цінуєте і поважаєте себе Ви самі, те ж саме і отримаєте на своїй «старій-новій» роботі».

Ось такими буди рекомендації від Людмили Пенцак.

Хочемо нагадати, що 3 грудня в Людмили Пенцак стартує другий потік унікального 30-ти денного курсу «Мій проект за 30 днів». Стати учасником курсу можна після реєстрації за посиланням або за телефоном: 050 18 222 18 (Viber).


4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter