«Деміург»: завершили зйомки фільму про аматорський театр у волинському селі. ФОТО

10 Листопада 2021

Завершили зйомки дебютного повнометражного документального фільму «Деміург» режисерки Ольги Семак.

Робота над проєктом тривала три роки. Про це Район.Культура стало відомо у пресслужбі Держкіно.

Фільм «Деміург» – це трагікомічна історія про сільський театр на Волині. Щоліта столичний актор Петро Панчук приїздить в рідне село і робить нову виставу зі своїми односельцями. Керівник клубу, землевпорядниця, вчителька, баяніст, дружина режисера, охоронець цегельні, директор школи, дітлашня – наприкінці серпня вся громада збирається на прем’єру.

Після років слави та гастролей маленька аматорська трупа переживає кризу. Режисерові чимраз важче знаходити акторів для нових постановок. Старі образи й взаємні розчарування загрожують зруйнувати цей крихкий театральний експеримент і розсварити їх назавжди.

Минув нелегкий рік. Режисер вчетверте стає батьком, проте ледь не втрачає дружину, яка перенесла важкий інсульт. До літніх вакацій він готує нову постановку. Охочих вийти на сцену в селі катма, тому вибір припадає на водевіль Чехова для трьох акторів. На сцені – режисер, дружина режисера і друг дитинства режисера, місцевий завклубу.

Разом із Ольгою Семак за харизматичними героями цієї іронічної та меланхолійної історії спостерігали оператори Сергій Сивко та Олександр Течинський, звукооператори Олег Головьошкін, Андрій Нідзельський, Антон Гусєв, продюсерка Олена Семак (кінокомпанія «Метрополіс»).

Розвиток проєкту підтримав у 2019 році УКФ. У 2020 році проєкт був презентований в секції Work-in-Progress Варшавського кінофестивалю.

Виробництво фільму відбувається за підтримки Держкіно. Реліз стрічки заплановано на 2022 рік.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter