Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Сьогодні Будинок іграшок, що знаходиться на першому поверсі РЦ «Промінь», розповість вам про те, як і де краще всього заховати подарунки на Новий рік, щоб вийшов справжній сюрприз.
Щороку, ближче до 31 грудня, батьки зі всієї земної кулі починають ламати голову над тим, як зробити свято для дитини незабутнім. Як здивувати? Що подарувати? Без сумнівів, найважливіше для дитини – бути в оточенні батьківської уваги та турботи. Але всім нам хочеться підкріпити дитячу віру в дива й зробити вручення подарунка незвичайним і незабутнім. Сьогодні Будинок іграшок, що знаходиться на першому поверсі РЦ «Промінь», розповість вам про те, як і де краще всього заховати подарунки на Новий рік, щоб вийшов справжній сюрприз.
Досвідчені батьки не дадуть збрехати: обрати і купити подарунки – найлегший етап. Труднощі чекають потім: гаряче бажаний малюком трофей треба непомітно пронести додому, упакувати та заховати. Сюрпризу не вийде, якщо допитливий дитячий розум виявить бажаний згорток завчасно.
«Ховати – увага! – треба так, щоб було не важко знайти власноруч прихований «скарб» за деякий час до бою курантів.
Знайди мене, якщо зможеш
Це ціле мистецтво – ховати дитячі подарунки! Отже, в добірці місць – фаворитів БІ для зберігання сюрпризів – "класика жанру", яка не старіє:
• балкон. Один із кращих варіантів взимку, адже зайвий раз і без потреби дитя не суватиме туди свого носа. Однак, якщо погода підведе, і до Нового року буде не холодно, слід приховати подарунки за банками із закрутками в шафі, якщо така на балконі є;
• валіза. Є у вас велика об'ємна валіза? Чудово! Якщо вона маєкодовий замок – ціни їй немає, оскільки це автоматично перетворює її на сейф;
• планка під кухонним гарнітуром. Тут би і Шерлоку довелося поламати голову. Відсуваєте нижню планку під кухонними фасадами і ховаєте туди "скарб". Очевидний мінус цієї локації – підходить лише для невеликих коробочок;
• кофр для одягу, в який в щільному непрозорому пакеті складається згорток. Конструкцію ставлять на плечики, зверху вішаєте піджак;
• офіс. Якщо ваш шеф і колеги не проти, то це, мабуть, найбільш надійний варіант;
• квартира доброго сусіда, який все розуміє. Ну, тут все зрозуміло.
У святковій метушні постарайтеся не забути, де сховали подарунок. Поставте нагадування на телефоні або залиште записку на робочому столі.
Типові помилки батьків
Буває, що хоч подарунок і був захований на совість, дитині все ж вдалося випадково його знайти. Часом діти шукають подарунки з цікавості, бо не в змозі так довго терпіти до Нового року. Ось місця, де ховати сюрпризи не варто:
• під ліжком. Це перше місце, куди відправляються діти в пошуках свого подарунка. А якщо вони навіть і не збиралися шукати, то м'ячик, що закотився під ліжко, їх туди все одно приведе;
• багажник машини. Як показує практика, мало який подарунок збереже товарний вид, будучи захованим там в зимовий час.
• верхня шафка на кухні. Батьки мають рацію в тому, що чадо туди не добереться. Але це не означає, що дитина не зможе побачити подарункову коробку з боку, якщо ви ненароком відкриєте при ній дверцята;
• шафа для білизни – без коментарів: маст-хев в списку місць, які обшукує дитина.
Що робити, якщо подарунок все ж знайшли
Якщо ваше чадо все ж виявило заповітну коробку завчасно – не панікуйте. Не треба кричати і карати дитину. Якщо малюк вірить в Діда Мороза, скажіть, що за одну ніч він не встигає доставити подарунки всім дітям. Щоб не вибитися з сил, він приносить деяким малюкам сюрпризи заздалегідь. Якщо коробку ще не встигли розпакувати, запропонуйте малюку покласти її на місце та дістати на Новий рік.
Що робити, якщо дитина вже в тому віці, коли знає, що подарунки ховають мама і тато? Дайте їй зрозуміти спокійним тоном, що це нечесно — цілеспрямовано розшукувати подарунок, адже це псує весь сюрприз. Покладіть знайдене на місце і скажіть, що вручите на Новий рік.
Ну що ж. Перше завдання під назвою "заховати новорічний подарунок" ми виконали, рухаємося далі.
Всі на квест
Сучасні діти вже давно не змушують батьків довго думати над подарунками, а активно замовляють бажані презенти, пишуть листи святому Миколаю та Діду Морозу. І тим не менше, трепетно чекають урочистого моменту вручення. Ось чому так важливо не обирати варіант дарування "з рук в руки", а заховати подарунок на Новий рік так, щоб цей особливий день запам'ятався. Один із очевидних варіантів вирішення цього завдання – саморобний батьківський квест.
Алгоритм дій наступний:
• необхідно намітити 5-10 місць, де будуть знаходитися підказки (наприклад, в ящику з іграшками, під килимом, в мисці з крупою, в кульці на ялинці), і стратегічну локацію, де ви заховаєте подарунок (скажімо, диван у вітальні). Не ховаємо нічого на антресолях, шафах і люстрах;
• намалюйте карту квартири, відзначаючи на ній основні точки веселого маршруту;
• постарайтеся, щоб частина придуманих вами завдань і підказок була пов'язана з історіями, відомими лише вашій родині. Квест стане душевним і сімейним;
Коли все готово, покладіть карту в конверт. Діти знаходять під ялинкою лист від Діда Мороза/святого Миколая/спецагента, але замість привітань там – випробування на кмітливість та швидкість. І понеслася: шаради (зібрати з літер у конверті назву наступного місця з підказкою/написати слово-підказку задом наперед), короткі кросворди, смішні активності (наприклад, збити контейнер із підказкою "сніжками" з паперу), GPS-навігатор ("зроби від дверей ванної 5 кроків на північ, потім – 2 кроки на захід"), і так далі. Азарт візьме своє, і діти візьмуться за справу. Не виключено, що пошук викличе більший ажіотаж, ніж виявлений презент.
Як заховати подарунки на Новий рік для малюків? Краще підготувати спрощені варіанти завдань, по типу «тепло-холодно» або найпростіших загадок, а подарунок заховати в коробці під повітряними кульками, наприклад. Якщо ваші діти старшого віку, краще задурити їх і намалювати піратську карту в дусі "Острова скарбів", задіяти компас і математичні задачки.
Думаємо, ви і самі були б не проти пройти такий квест, якби для вас його хтось продумав. Нічого надскладного в тому, щоб оригінально заховати новорічні подарунки, творчо обігравши їх вручення дітям, немає. Ставши дорослими, діти з трепетом і любов'ю будуть згадувати такі моменти дитинства. Втім, ніщо вам не заважає зробити новорічний квест з "добуванням" подарунка сімейною традицією.
Щасливих свят!», – побажали у Будинку іграшок.