Час пазлів: головоломки для дітей різного віку з доставкою додому

23 Березня 2020

«Будинок іграшок», що знаходиться на першому поверсі розважального центру «Промінь», – фізично зачинений. Але є хороша новина: продовжує працювати інтернет-магазин та доставка додому!

Сьогодні поговоримо про пазли.

Пазли для дітей – дуже цікаве заняття, а ось для батьків іноді таке захоплення перетворюється на справжню катастрофу. Адже розсортувати потім всі ці пазлики в необхідні коробочки, нічого не сплутавши, – це та ще робота.

«Моєму синові тільки два, але, коли він просить кілька наборів пазлів одночасно, у мене починається паніка. І, зауважте, пазли відповідають його віку, тому вони великого розміру і мають мало деталей. А що вже батькам п'ятирічок робити...», – зауважує спеціалістка Будинку іграшок Олеся Імамова.

Переваги пазлів у розвитку дітей

Для найменших:

• вчать володіти своїми руками (вміння брати дрібні деталі);

• знайомлять із різними формами та матеріалами.

Для дітей від 3 до 4 років:

• розвивають дрібну моторику;

• допомагають відрізнити частину від цілого, мислити логічно;

• заспокоюють і роблять дитину більш посидючою.

Для дітей від 5 до 7 років:

• вчать мислити категоріально;

• розвивають фантазію;

• розширюють кругозір;

• готують руку до письма.

Пазли на будь-який смак: великі, маленькі та фігурні

Новоспечені батьки можуть навіть не підозрювати, що для дітей до року теж є пазли. Тільки вони дуже великі та м'які, а ще на них приємно просто полежати або пограти з улюбленими іграшками. Мова йде про килимки-пазли. У великому пазлі є ще і серединка в формі літери, цифри, тварини або предмета, яка з легкістю виймається для навчання малюка.

М'які пазли для дітей (бебі-пазли) можуть бути хорошим способом весело провести час. Зазвичай, вони дуже великі і мають дві або три деталі. У такому віці дитина тільки вчиться координувати свої рухи, тому важливо вибирати набори з великими картинками. Так малюк у грі вивчить назви тварин і основні предмети побуту.

А що ви знаєте про види пазлів?

Із двох років зацікавлять дерев'яні пазли для дітей. За допомогою дерев'яних рамок варто розповідати малюкові про квіти, геометричні фігури, тварин і навіть казки. Дворічна дитина вже з легкістю може правильно розставити героїв на свої місця.

Магнітні пазли підійдуть для дітей 3-4 років. Дитина в цьому віці вже не тільки розрізняє героїв мультфільмів, а й відтворює сюжет. Такі пазли надають динамічності грі, адже за допомогою легкого пересування деталей персонаж ніби оживає в руках малюка. Крім того, існують навчальні пазли про природу, професії, пори року тощо.

Збирати пазли для дітей може бути звичним заняттям або навіть перерости в справжнє хобі, яке навчить дитину посидючості й уважності. З п'яти років у дітей вже є свої уподобання щодо книг і мультиків. Тому вони з легкістю можуть збирати тематичні пазли з улюбленими героями. З одного року і до п'яти кількість деталей суттєво збільшується. Якщо бебі-пазл складається із 2-4 деталей, то пазл п'ятирічки становить від 30 до 120 елементів.

Шестирічні діти вже цілком можуть зібрати пазл-репродукцію картини Моне. Що вже там говорити про звичайні класичні варіанті?! Якщо у вас вже є пазли з усіма героями улюблених мультиків, то запропонуйте дитині 3-D пазл. І нехай збирає вечорами, як юний інженер, Ейфелеву вежу, Букінгемський палац або вазу з рухомими квітами, які можна розмалювати.

Пазли – чудовий спосіб відволіктися і розважитися

Батькам важливо заохочувати інтерес дитини до пазлів, адже таке проведення часу заспокоює і розслабляє, тренує дрібну моторику і розвиває фантазію. Також ви або старші брати-сестри можете допомогти у цій справі, що зробить заняття ще більш сімейним. Але, щоб вам не довелося після таких ігор ще півроку вимітати з-під диванів деталі пазлів, варто дитину привчити до порядку.

Ось кілька умов, які допоможуть організувати роботу з пазлами.

• Окреме місце. В ідеалі – стіл із великою поверхнею.

• Зручний стільчик. Іноді збирання пазла вимагає багато часу, тому важливо, щоб дитина сиділа рівно, і їй було комфортно.

• Приємне освітлення.

І бонус для батьків

Золоте правило – після закінчення роботи всі деталі повинні бути у коробці, незалежно від втоми і незацікавленості дитини. Важливо зберігати оригінальну упаковку.

• По-перше, так ви з легкістю зможете знайти пазл.

• По-друге, вам не доведеться згадувати, в який пакетик ви його поклали.

• По-третє, всі деталі будуть в одному місці й не розгубляться. А вам не потрібно буде діставати їх із несподіваних місць і слухати крики шестирічного сина, що в пазлі «Фіксіків» у когось немає ока.

Батьки, не панікуйте! Придбайте вже нарешті дитині пазли, які вони так давно хотіли. Але не забудьте про наші поради, інакше довго вам доведеться шукати загублену, але таку суперважливу відсутню деталь.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter