BLOG на нічку: вірші Кобзаря у виконанні українських гуртів

09 Березня 2023

Сьогоднішній випуск постійної рубрики «Таблоїда Волині» присвячений річниці від Дня народження Тараса Шевченка. Пропонуємо у цей день послухати вірші відомого Кобзаря у виконанні відомих українських гуртів.

Матеріал опублікували на сайті UaModna.

Якщо бажаєте побачити та свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected].

***

Тарас Григорович Шевченко, безсумнівно, постать велична та унікальна. Його творчість внесла в нашу літературу незнане багатство тем і жанрів та залучила її до кращих досягнень світової літератури. Проте серед імен геніальних поетів важко назвати того, чиї вірші гармонійно перелились у музичні твори й охопили майже всі музичні жанри.

Для більшості українців знайомство з творчістю Тараса Шевченка починається зі школи. Та часто через заштамповані фрази про Кобзаря, там воно й закінчується. Однак, впродовж останніх років все частіше можна почути Шевченкові вірші, виконані під гучну рок-музику чи танцювальні мотиви. Таким чином, ми по-новому або ж взагалі вперше по-справжньому відкриваємо для себе Шевченка актуального та модного.

Пропонуємо збірку сучасних українських виконавців, які створили кавер на Шевченка.

Кому Вниз
Легенди українського готичного року КОМУ ВНИЗ випустили альбом під назвою «4: Шевченко». Основою для створення композицій альбому стали відомі твори письменника. Досі гурт мав п’ять творів на слова Тараса Шевченка: «Микита Швачка», «До Основ’яненка», «Розрита могила», «Не нарікаю я на Бога» та «Суботів», що став першим широковідомим твором команди. До нової ж збірки «4» увійшли уривки: з «Княжни», «Хустини», «Холодного Яру», «У казематі» та з «Осії. Глави XIV».

Скрябін
Знайомство з шевченковою творчістю за посередництва сучасної музики може багатьох байдужих спонукати по-новому глянути на Тараса Шевченка, його творчість та й поезію взагалі”, казав Кузьма Скрябін. Гурт записав пісню «Мені однаково» на слова однойменного вірша Кобзаря.

Тартак
У новий альбом «Вічність», який гурт презентував у грудні минулого року, ввійшло 15 треків, які просякнуті соціальною тематикою та є певним творчим відображенням подій в Україні останніх років. Приємний подив у шанувальників викликала пісня «Косар». Це єдина пісня в альбомі, автором тексту якої є не Олександр Положинський. «Косар» – це вірш Т.Г. Шевченка, який завдяки гурту «Тартак», отримав рок-звучання.

Артем Пивоваров і DOROFEEVA

Вони презентували чуттєвий дует на вірш Шевченка Пісню «Думи», який було створено у рамках авторського проєкту Артема «Твої вірші, мої ноти».

Артисти презентують цей музичний твір у 100 день війни, 100 день, сповнений болем, сумом та надією на нашу перемогу! Композиція натхненна віршем видатного поета Тараса Григоровича Шевченка «Думи мої, думи мої»(1840) — вічною класикою української літератури, що актуальна й зараз. Рядки, пронизані сумом за Батьківщиною, жалем та вірою у вільне життя на рідній землі, у наші часи набули особливого сенсу.

Бандурбенд
Бандурбенд – український музичний гурт, заснований у 2005 році в місті Харків. Грає у стилі роко-хопо-фанко-фолк, з елементами рок-н-ролу, рейву, реггі та етніки українською мовою.

Вони популяризують призабуті українські народні пісні надаючи їм нового сучасного звучання. Вирішили виконувати й вірші Шевченка в рок обробці, тому що дуже люблять свою країну та хочуть її прославити. Вони виконують пісні: «Думи мої думи» та «Тече вода з-під явора».

Kozak System
Kozak System – український гурт, що виник у лютому 2012 року. Тоді в музикантів відкрилося нове дихання та з гурту «Гайдамаки» вони перетворилися на «Kozak System». У своєму дебютному альбомі «Шабля» музиканти ставлять поряд вірші культових сучасників з народними текстами і творчістю Тараса Шевченка. До альбому ввійшла пісня під назвою «Гайдамацька» на слова Кобзаря.

Музичний проєкт «KOBZAR»
UaModna також вирішила долучитись до цього тренду та популяризувати твори видатного Кобзаря через музику! Представляємо вам пісню на вірш «Муза» Тараса Шевченка у виконанні Євгена Берездецького та Юлії Нагірняк.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter