Жінки крізь об’єктив: думки луцького фотографа

08 Березня 2015
Фотографувати жінок – така ж давня традиція, як і сама фотографія. Аби зробити якісні кадри, фотографи теж мають бути хоча б трішки психологами. Луцький майстер фотографії Віктор Голіков ділиться секретом: перед тим, як фотографувати людину, намагається стати для неї насамперед товаришем.

* * *
Якщо говорити про жанр "ню", то я тут швидше аматор. Експериментую із коханою. Останні 4 роки я тільки свою Олю і фотографую. Її фотографувати мені водночас і легко, і важко. Легко, бо ми обоє знаємо, що я хочу. Але важко, бо результат повинен вгодити обом. Це пошук компромісу між нами.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Кращі ню-фото 2014-го

* * *
Якщо фотограф хоче на знімку показати просто голе тіло, то треба, щоб жінка була сміливою. Вона роздягнулася, сфотографувалася і пішла. А якщо ти хочеш передати разом з тим якусь емоцію, відкрити людину – це набагато важче. Тут дуже важливий момент довіри.

* * *
Показати жіноче тіло так, щоб воно виглядало невульгарно, а красиво – це справді мистецтво. Це вища школа фотографування.

* * *

Ню-фотосесії все-таки треба проводити тет-а-тет. Максимум може бути присутня ще якась людина, яку близько знає персона, яку я фотографую. Щоб їй комфортно було. Під час еротичних фотосесій має бути відповідна атмосфера. Плюс, звичайно, музика. Вона завжди допомагає у фотографуванні.

* * *

Дуже гарні еротичні фотографії робить російський фотограф Дмитро Чапала. Це просто «вынос мозга». З українських – класик цього жанру Андрій Лукас. Ще є російський фотограф Сергій Ленин, який працює у цій сфері. Його світлини – просто розкішні.

* * *
У Луцьку еротичні фотосесії, мабуть, найбільше практикує Вадим Павлосюк. Він знає, як роздягнути, одягнути і що зробити.

* * *
Із жінками буває так само важко працювати, як і з чоловіками. Але тут і моя «прогалина»: інколи не знаю, як правильно пояснити моделі, що саме я від неї вимагаю.

* * *
Жінки завжди скептичніше ставляться до своїх світлин, ніж чоловіки. Дуже важливий нюанс для фотографа – пояснити людині, що я – художник, я – митець. Що від мене залежить кінцевий результат. Якщо мені дівчина скаже: «У мене тут вухо стирчить» чи «Там у мене ніс кривий», то я скажу: «Окей. Але якщо мені це подобається, то я зроблю цю фотографію, а не ту, що буде дуже ідеальна»

* * *
Коли я фотографую, змушую багато сміятися. Коли людина сміється, усміхається, тоді вона, знову-таки, відкривається, робиться привітнішою. Тоді легше знаходити спільну мову. Але не можна «переборщувати»: людина може настільки розслабитися, що все йде шкереберть. Тоді важко її змусити робити те, що тобі хочеться.

Спілкувалася Анастасія ПЕРЕДРІЙ
0

Читати ще

Коментарі

мяу

вітя - талант!)

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter