Успішно!

біхелсі

ДРЕС-КОД: як одягаються пожежники

Особливість  деяких костюмів представників цієї професії – не у погонах, шевронах чи лампасах. Просто окремі з них мусять вміти одягати свій робочий одяг менше, ніж за одну хвилину.

Повсякденний одяг пожежника

«Так само, як військові службовці, чи міліціонери, пожежники теж мають свій формений одяг. Цей костюм є повсякденним, у ньому люди виконують щоденну роботу та заступають на чергування», - розповідає начальник пожежної частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спецпризначення управління ДСНС у Волинській області Мирослав Пастух.

Це темно-синя форма одягу зі світло-відбиваючими стрічками. Складається вона з штанів, кітелю, поясу, чобіт з високим берцем.  У зимову пору року одягається зимова ще шапка та бушлат. На бушлаті з правої сторони є спеціальна нашивка, на якій зазначається прізвище пожежника. Під цим написом зазначається також, де пожежник проходить службу. Якщо ж це курсанти, то вказується назва університету.

На передпліччях –  шеврони-емблеми. На лівому – з написом ДСНС  України (Державна служба з надзвичайних ситуацій), а на правому вказується апарат управляння і підрозділ, в якому проходиш службу. На плечах погони з позначенням звання.
Захисний одяг пожежника
 
До диспетчера надходить виклик, звучить сигнал тривоги – і група кидається на виїзд. Одягнутися та виїхати з гаража пожежники повинні встигнути протягом однієї хвилини. Тому для них є навіть спеціальні нормативи на вдягання одягу.

Захисний одяг пожежник мусить одягати на будь-який виклик з ліквідації пожеж чи надзвичайних ситуацій.

Костюм –  темно-синього кольору з світло-відбивними стрічками.  Складається він зі штанів із шлейками,  куртки, підшоломника, ременю, карабіну та рукавиць. Ця форма зроблена з водонепроникного матеріалу, який до того ж може витримувати температуру 190 градусів протягом приблизно п'яти хвилин.

 Куртка – з підкладкою для холодної пори року. Захисний підшоломник слугує для захисту обличчя від високої температури, а то й просто як шапка взимку. Він повністю закриває волосся і шию.

Пояс та карабін призначені для страхування пожежників на висоті,  а також проведення пожежно-рятувальних робіт та саморятування. У пожежника також з собою є  рятувальна  мотузка завдовжки 30 метрів. Каска одягається на верх підшоломника та може витримувати удар масою 4 кг, якщо уламки падають з висоти 1-2 метри.

Захисний костюм пожежника проходить спеціальне випробовування раз на півтора року на спеціальному обладнанні.  
Тепловідбивний костюм пожежника
 
Тепловідбивний костюм пожежник одягає в особливо складних випаках. До прикладу, коли горить магазин лаків і фарб. Таких костюмів є кілька видів, які різняться між собою кількістю градусів, які здатні витримувати. Найстійкіший костюм не боїться навіть  1600 градусів Цельсія. Втім триматися може недовго: зі слів Мирослава Пастуха, не більше 30 секунд. Якщо ж температура сягає 800 градусів, в такому костюмі пожежник може працювати до 10 хв.
Тепловідбивний костюм складається він  з спеціального взуття, штанів, рукавиць та накидки з шоломом. На спині усередині костюма є спеціальне місце для апаратів, що полегшують дихання Самому такий костюм одягнути важкувато, тому пожежники зазвичай допомагають один одному.
.
Аліна БЕКЕРУК