Дрес-код: краватки «білого дому» Волині

08 Жовтня 2015
Краватка – важливий атрибут для ділового чоловіка. Цей аксесуар одягу в поєднанні з класичним костюмом дає можливість мужчині виглядати елегантно та серйозно водночас. З іншого боку, цей предмет гардеробу викликає багато в кого особливу неприязнь: чи то тисне в шию, чи теліпається туди-сюди.

Про те, чи дотримуються наші депутати негласного дрес-коду на такій, безумовно, важливій події, як сесія обласної ради дізнавався «Таблоїд Волині».

Як виявилося, більшість чоловіків-депутатів ігнорують цей «висячий» аксесуар, обмежуючись діловими костюмами та сорочками з розстебнутим верхнім ґудзиком. Проте, нам таки вдалося відшукати у сесійній залі декількох прихильників довершеного ділового образу з усіма атрибутами.

«Пропрацювавши більше 30-ти років в державній службі, розумієш, що повинен витримувати свій імідж і дотримуватися принципів і в роботі, і в побуті, і в одязі», – ділиться думками колишній голова Волинської обласної ради Володимир Войтович.

Чоловік повідомив, що недолюблює носити ці аксесуари в будні: «Усьому своє місце. Краватку вдягаю, коли приходжу на сесії, засідання комісії, урочистості. В інших випадках мені подобається бути без краватки», – стверджує депутат. Він зазначив, що має 15-17 краваток, в основному подаровані дружиною чи дочкою.

На сесію Володимир Войтович до свого темного костюма обрав червону краватку. «В моєму віці він звеселяє моє обличчя», – прокоментував свій вибір чоловік.
[caption]
На думку Володимира Войтовича, краватка червоного окрасу звеселяє його обличчя[/caption]

Віталій Павлов розповів, що краватку, в якій завітав на сесію, купував собі сам. Одягає цей чоловічий аксесуар в залежності від події, її рангу. «Це для мене не надто важливий елемент одягу, – стверджує депутат. – Але на події високого статусу, такі як сесія обласної ради, вдягаю. Треба підкреслити, що вирішуються важливі питання». Депутат повідомив, що на сесії приходить не завжди в краватці: «Влітку, наприклад, у спекотну пору можна собі дозволити прийти без краватки».
[caption]
Для Віталія Павлова краватка не надто важливий елемент гардеробу. Однак, коли потрібно – без проблем [/caption]

Святослав Боруцький повідомив, що має чимало краваток, хоча літом не носить їх зазвичай. «Вибір галстука залежить від костюма. В мене є краватки з червоними кольорами, з сірими. Кожна має якусь свою родзинку. Думаю, десять галстуків маю. Мені їх цілком вистачає», – ділиться депутат.
[caption]
Святослав Боруцький має у своєму гардеробі близько десятка краваток[/caption]

Любомир Валіхновський на кожну сесію облради приходить в діловому костюмі та з краваткою: «Вважаю, що обласна рада – то такий орган, який потрібно відвідувати гарно вдягненим, по-чиновницьки. Так, як має бути. А ходити в светрах, я вважаю, не личить. Оскільки сам хірург, то я звик до порядку». Чоловік розповів, що має десь п’ять чи шість краваток й купує їх сам.
[caption]
Любомир Валіхновський любить порядок в підборі одягу. До цього його привчила професія хірурга[/caption]

Сергій Іванюк повідомив, що ходити в краватці для нього – щоденна звичка ще зі школи: «Я закінчував школу ще за радянських часів, і в нас була вимога в старших класах носити краватки. І ця звичка залишилася». Чоловік розповів, що цей аксесуар не викликає в нього жодного дискомфорту. Депутат обирає собі краватки сам, хоча іноді прислухається до порад дружини.
[caption]
Сергій Іванюк носити краватки звик ще зі школи[/caption]

Валентин Скуба з’явився у сесійній залі в краватці від Voronin. Чоловік розповів, що полюбляє купувати речі цього бренду. Коли депутат вдягає діловий костюм, тоді й чіпляє на шию краватку, має багато їх. «Прихильність до тої чи іншої краватки міняється в залежності від того, як оновлюється їхня колекція», – ділиться депутат. Зазвичай, цей аксесуар для чоловіка купує дружина.
[caption]
Валентин Скуба полюбляє одяг від Voronin. Краватка у депутата також від цього бренду[/caption]

Микола Собуцький розповів, що його стихія – фермерство, а в цій роботі галстук – недоречний елемент одягу. Однак на важливих подіях краватка – обов’язковий атрибут: «На таких заходах як сесія галстук символізує повагу до людей, до середовища. Дрес-код має бути».
Краватка, у якій депутат прийшов на сесію, має велику цінність для нього: «Краватка мені дорога - подарунок привезений з Америки попереднім Головою асоціації фермерів, якого я змінив на посаді. Для мене це пам’ять і символ певних зобов’язань».
[caption]
Микола Собуцький: «На таких заходах як сесія галстук символізує повагу до людей, до середовища»[/caption]

Старожил депутатського фронту Богдан Дівнич повідомив, що краватку вдягає в залежності від того, куди йде і погодніх умов. «На сесії не обов’язково приходжу в краватці. Я людина демократична і як вважаю за потрібне, так і роблю», – доносить свою позицію депутат. До обласної ради чоловік навідався у краватці, подарованій його сином.

[caption]
Богдан Дівнич у своїх поглядах щодо одягу демократичний: на сесію може прийти як з краваткою, так і без неї[/caption]
Яків Смокович один з небагатьох прийшов до сесійної зали не в краватці, а в не менш презентабельній і вишуканій вишиванці. Чоловік повідомив, що цю сорочку йому вишила дружина. А ще у нього є ціла колекція цих диво-сорочок. «Це вже, мабуть, четверта чи п’ята робота моєї жінки, – тішиться депутат. – Хоч вона в мене лікар, але й рукодільниця». Чоловік розповів, що вельми полюбляє одягати витвори дружини. Улюбленою для депутата є перша вишиванка, у якій він стояв під вінцем.

[caption]
Яків Смокович один із небагатьох депутатів завітав на сесію у вишиванці[/caption]
Текст: Василь Бідун
Фото: Роман Домбровський
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter