День мініспідниці: з чим носять короткі сукні волинські модниці. ФОТО

04 Березня 2023

Сьогодні, 4 березня, «день народження» святкує мініспідниця. Її винахід датується 1963 роком, коли річ вперше з'явилася на вітрині історичного лондонського магазину «Bazaar» завдяки Мері Куант, британській дизайнерці.

Оскільки звичаї тоді були більш консервативні, то дівчата у міні спочатку мало не провокували ДТП на вулицях міст: водії буквально шиї згортали! Втім, авторка екстравагантної спідниці заявила, що не зробила нічого незвичайного, – розповідає UkrMedia.

Мері Куант пояснювала, що мініспідниця була створена не для того, щоб кружляти голови чоловікам і підкреслювати красу струнких жіночих ніжок. Своїм новим творінням дизайнерка допомогла жінкам, адже в укорочених спідницях набагато зручніше бігти на автобус.

Варто зазначити, що пані Мері відзначилася в історії світової моди не тільки завдяки мініспідниця: її авторству належать шорти, білосніжні комірці для блузок і кольорові колготки. Мері Куант, до речі, назвала спідницю на честь англійського автомобіля, який теж називається Mini Couper. Жінка відчувала до нього досить помітну слабкість, і через деякий час дизайнерку навіть запросили попрацювати над виглядом машини. Автомобілі з салоном, оформленим руками Мері, зійшли з конвеєра в кількості близько 2 тисяч примірників...

Хоч модниці і зраділи нововведенню, міні-спідниця зазнала серйозного опору з боку більш консервативних громадян: в державних установах на неї було оголошено офіційну заборону. Навіть Ватикан спрямував свій погляд на міні і обурився з цього приводу. Знадобилося кілька років, щоб хвиля протестів почала спадати.

Вважається, що перелом у суспільній свідомості стався після того, як мініспідницею обзавелася видатна персона — Жаклін Кеннеді. Слідом за нею сенсації посипалися одна за одною: відомі жінки і моделі стали відвідувати світські раути в міні, ніж епатували оточення, які вважали, що подібна поведінка особливою зухвалістю. Між іншим, деякі своєї думки не змінили досі.

Волинські ж пошановувачки гарного стилю теж мають у своїх гардеробах короткі сукні та спідниці. При чому волинянкам вдається дуже гармонійно обігрувати цей вид одягу у найрізноманітніших луках – від повсякденного до бізнесового:

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter