Волинські «лицарі» провчили столичних «фізкультурників»

10 Грудня 2015
Текст: Андрій Мошкун

У середу, 9 грудня, на майданчику обласної ДЮСШ у Луцьку зійшлися сусіди по турнірній таблиці української Суперліги з баскетболу – місцевий «Волиньбаскет» та столичний «ІНФІЗ». Команди «довго запрягали» під час сезону, тому «фізкультурники» та «лицарі» опинилися на 8 і 9 місці відповідно.

Окрилені перемогою над Миколаєвом, волинські баскетболісти прагнули довести власним вболівальникам, що звитяга над «корабелами» не була випадковістю. Перші хвилини зустрічі розпочалися з розвідки. Суперники вивчали одне одного і намагалися нав’язати свій баскетбол опоненту: кияни зробили ставку на проходи під кошик, господарі пробували щастя дальніми кидками.

Стартовий відрізок матчу краще вдався у лучан. «Всі хочуть водити м’яч», - розлючено вигукнув наставник гостей Віталій Лебединцев, взявши тайм-аут. Рахунок на табло засвідчував перевагу волинян 10-4. Після хвилинної перерви кожна з команд «привезла» супернику по 10 очок: перша четверть закінчилася з рахунком 20-14 на користь «Волиньбаскета».

Переломним моментом у другій десятихвилинці стало незрозуміле рішення суддів, які не побачили відвертої пробіжки киянина та ще й «впаяли» видуманий технічний фол тренеру господарів Дмитру Чайковському. Столичні спортсмени скористалися подарунком арбітрів, вийшовши вперед у рахунку 20-21. Тренерський штаб «Волиньбаскета» спробував внести корективи у гру підопічних, але на велику перерву команди пішли за рахунку 32-35.

Те що відбувалося після перерви змусило волинських вболівальників нервово ковзати на своїх стільцях та висловлювати емоції гнівними вигуками. Наші баскетболісти втратили перевагу в рахунку, натомість гостям вдався стрімкий очковий спурт.

Добрячу головоломку підсунули хлопці і своєму наставнику: Полюляк «висів» на чотирьох фолах, Джексон виглядав безсилим та вайлуватим. Де не допомогла свіжа кров, на допомогу прийшли перевірені бійці. На майданчик вийшов Дмитро Швагринський і відразу нав’язав силову боротьбу під власним кошиком. На перерву команди пішли за рахунку 49-57.

Остання четверть за перипетіями на паркеті нагадувала драматичний фільм: коли більшість вболівальників вже не сподівалися на перемогу, у «лицарів» з’явився кураж та спортивна злість. «Камбек», в який ніхто не вірив, впритул наблизився до луцьких баскетболістів.

Пан або пропав від Дмитра Чайковського: на майданчику знову з’являється Полюляк і віддячує тренеру влучними триочковими кидками. Приклад «бороданя» підтримали Рудаков та Коров’яков, а Швагринський, немов лев, вигризав все під кошиком.

У підсумку, матч завершився з рахунком 76-72. Лучани здобули другу перемогу у сезоні і доводитимуть свою амбіційність 13 грудня в матчі проти ще одного столичного клубу - «Динамо».