Волинський футболіст, який виступав у Росії, відновив кар'єру футболіста
Відомий футболіст з Волині Тарас Михалик, який свого часу грав за московський «Локомотив» відновив футбольну кар'єру.
24 Листопада 2024
Успішно!
Зазвичай усі добре знають футболістів та тренерів футбольних команд, але за їхніми перемогами чи поразками стоїть ще багато людей: адміністратори, менеджери, помічники, лікарі і, звичайно, прес-служба.
Текст: Анна МОРАРЬ
Фото: з особистого архіву Дмитра Кузнецова
Зазвичай усі добре знають футболістів та тренерів футбольних команд, але за їхніми перемогами чи поразками стоїть ще багато людей: адміністратори, менеджери, помічники, лікарі і, звичайно, прес-служба. «Таблоїд Волині» вперше знайомить вболівальників луцької «Волині» із людьми, які працюють у футбольному клубі та без яких неможливе футбольне життя у нашому місті.
Напередодні домашнього матчу «хрестоносців» із ПФК «Суми» нам вдалось поспілкуватись із прес-аташе ФК «Волинь» Дмитром Кузнецовим, який незвично для себе не задавав каверзні запитання, а відповідав на них.
–Хто ти за професією? Відомо, що закінчував СНУ, але який факультет?
–Я навчався на географічному та економічному факультетах. Ще з дитинства писав у себе в зошиті різні футбольні звіти, статті, аналітику і дуже хотів стати футбольним журналістом чи футбольним коментатором, але ніколи не хотів на це вчитися. Я відразу чомусь вирішив собі, що потрібно мати якусь іншу професію про запас.
В принципі, я міг потрапити і на історичний факультет – це вже щось ближче до журналістики, але за законами жанру я туди не пройшов, завалив вступний екзамен і пішов на готельне господарство. Але не шкодую, було прикольно. У нас була дуже крута група, яка складалась майже на 100 відсотків із луцьких хлопців і дівчат. Ми в перший же день зібрались, дуже добре посиділи і не пішли на пари.
–Ти добре навчався в університеті?
– Скажімо так, перший час свободи в університеті змусив забути про навчання, бо ж відразу була стипендія, тому загалом першу сесію я завалив. Саме в той момент, коли перестав отримувати стипендію, розпочався її різкий підйом і мені стало шкода, що хтось отримує, а я – ні.
Я не скажу, що не був старанним, просто навчання не було у мене на першому місці, я намагався якось і підпрацьовувати, і ще щось. Потім я навчився наздоганяти все в останній місяць семестру і таки здобував стипендію.
Отже, враховуючи, що я змагався за студентську зарплатню, то можна сказати, що навчався нормально. Але в жодному разі не претендував на звання відмінника. Всі знали, в яких предметах я був сильний, а які мені просто потрібно було здати тому, що вони є в програмі. Були викладачі, до яких ходив із задоволенням, бо вони вміли не просто прочитати факти з методички, а цікаво подати матеріал у формі живого спілкування. Плюс до симпатичних викладачок, звичайно, всі ходили.
–А в школі ти був розбишакою?
- Ні, я був взагалі олімпіадником з математики. Я любив географію, історію, фізкультуру, бо можна було у футбол побігати. Не можу сказати, що любив математику, але мені завжди з легкістю давались логічні задачки, також мені подобається вести підрахунки, статистику, складати футбольні рейтинги. Ми постійно конкурували з одним хлопцем із 21 школи, але при цьому були друзями, тому це був такий собі привід для зустрічі. Він зазвичай займав перше місце, а я – друге. В 10 класі ми нарешті двоє здобули перші місця, і я навіть спробував свої сили на області.
Але при цьому був у школі в мене один мінус – це моя поведінка, яка не подобалась нікому з вчителів. Вона проявлялась не в тому, що я з кимось бився, хоча і не без цього, а в тому, що я відповідав вчителям, коли вони дозволяли собі надто багато. Я міг посваритися чи грубо сказати, коли до мене так звертались. Навчався я у гімназії, у нас був жорсткий відбір після 9 класу і мене могли просто не взяти, але ніхто не ризикнув зробити таке з олімпіадником. З математики були здібні однокласники, проте, чомусь робили ставку саме на мене.
До того ж я часто міг на уроках, які були нудними чи не дуже мені подобались, покласти журнал «Футбол» на коліна і читати, бо вдома не завжди вдавалось це робити.
Не дивлячись на все, я вважаю, що гімназія дала мені хороші задатки. В університеті я вчився на рівні з іншими учнями лінгвістичних шкіл та не відчував дискомфорту. Тому свою дитину в майбутньому хочу віддати у гімназію.
– Якою була твоя перша робота?
– Перша офіційна зайнятість була на телеканалі «Волинь». Звичайно, до того були різні підробітки в роки студентства.
– Пам'ятаєш свою першу статтю чи сюжет?
– До офіційної зайнятості я вже був активним дописувачем блогу на сайті Football.ua. Подекуди там статті набирали більше переглядів, ніж у авторів сайту. До речі, до телебачення я писав російською мовою, тому що читав багато літератури російською, і було важко відійти від писемного стилю до розмовного, коли потрібно коротко, чітко, лаконічно, інформативно і максимально просто, щоб в разі чого хтось міг начитати чи допомогти. Тому перші місяці на ТБ пішли на те, щоб перевчитись.
А перший сюжет був на дуже кумедну тему: мене відправили на відкриття конкурсу баяністів-акордеоністів. Грубо кажучи, інформативність цього сюжету була нульова. Мені дав коментар один з організаторів, познімали на відеоряд сидячих людей, а тоді я просто зробив анонс події і все.
– Ти з дитинства захоплюєшся футболом?
– Та ні. У мене ніхто з батьків не любив футбол, старший брат лише трошки дивився та збирав вирізки з газет. У 1998 я побачив перший матч, який мене реально вразив – це була гра «Інтера» з московським «Спартаком». «Інтер» тоді переміг з рахунком 2:1, а найбільше вразив мене бразилець Роналду, можна сказати, що через нього я і почав дивитись футбол. «Інтер» з того дня і до цих пір є моєю улюбленою командою, разом із «Волинню», звичайно.
– З яких пір ти вболіваєш за ФК «Волинь»?
– Ще до того як я потрапив на матч команди. Вперше на стадіоні я опинився у 1999, коли там ще лавки були. Тоді «Волинь» грала з «Миколаєвом» та перемогла з рахунком 3:0.
У кожної людини є рідна мама та кохана людина, і вона їх обох любить і вони чудово поєднуються. Отак і у мене є «Волинь» та «Інтер». Чесно, якби зараз вони грали вдвох, я б не знав що робити і які б у мене були відчуття.
– Ти ніколи не думав про те, щоб самому грати у футбол?
– У дитинстві я займався футболом, але тоді ще був дуже малий. Старший брат хотів мене завести у віці 10-11 років до дитячого тренера, ну але якось не склалось. Я щодня ганяв у футбол, проте на професійний рівень не вийшов. Зараз це щотижнева мрія – побігати десь на майданчику.
– Розкажи про свій досвід роботи коментатором на телебаченні?
– Я брав участь та став фіналістом у конкурсі коментаторів на каналі «Футбол». Колись підміняв диктора й на матчах «Волині» у Прем'єр лізі, потім працював коментатором на баскетболі. А з минулого сезону знову займаюсь коментуванням футболу, зараз коментую гостьові і домашні матчі «Волині» у парі з Юрієм Яцюком. Скажу, що для цього потрібна постійна практика і концентрація, а у мене ще є чимало обов'язків та додаткової роботи, які трошки відволікають.
Для мене найкращими коментаторами залишаються Діма Джулай і Денис Босянок. Це ті, яких я слухав в дитинстві, це просто неймовірний дует: у них і техніка, і дикція, і правильне розкидування емоцій, і знання футболу. У мене ж завжди відзначали знання футболу, бо я дійсно цікавився багатьма історичними фактами і читав багато літератури.
– Ти – прес-аташе ФК «Волинь» вже більше півроку. Як отримав цю роботу?
– У мене з цим пов'язана цікава історія, тому що я довгий час говорив, що навіть коли мене і покличуть на цю посаду, то я не погоджусь. Але змінилось керівництво, і зі мною напряму зв'язався спортивний директор Валентин Кошельник та запропонував роботу. У мене були різні варіанти працевлаштування, але ми з ним поговорили і мені захотілось спробувати.
Я перейнявся не футбольним ажіотажем, адже ми зараз у тій ситуації, коли потрібно повертати глядачів на стадіон, а професіоналізмом колективу. Зараз ми багато працюємо над залученням уваги вболівальників, ідей багато і ми їх будемо поступово реалізовувати. Думаю, вже у цьому сезоні ми відійдемо від матчів на 14 годину, адже ця година найбільш «мертва» для людського організму загалом.
Мені б хотілось, щоб у нас була хоча б частина італійської уваги до футболу, адже там люди живуть цим спортом, там просто шалена атмосфера на стадіонах.
– Керівництво повністю підтримує твої ідеї? Чия взагалі була ідея відновити конкурси між таймами під час домашніх зустрічей «Волині»?
– Ще навесні розмовляли про те, як повертати людей на стадіон, звучало багато ідей і від мене, і від керівництва, але тоді якось так оперативно спрацювати не вийшло, бо були маленькі проміжки між матчами та й вистачало поточної роботи. До того ж не було таких очікувань від команди і ажіотажу, тому все могло б мати не дуже позитивний результат. А ось перед новим сезоном серйозно вирішили здійснити задум.
– Віднедавна ти не просто журналіст і прес-аташе «Волині», а й ведучий спортивної програми на телеканалі «Аверс» разом із Юрієм Яцюком. Як тобі у новій ролі?
– ФК «Волинь» навесні цього року підписав договір про співпрацю з телеканалом «Аверс», який тепер висвітлює усі новини та проводить прямі трансляції матчів. Був створений на каналі один футбольний проект, але вирішили трошки реформувати і висвітлювати новини у всеспортивній програмі. Здається, три ефіри Юра Яцюк працював сам, а тоді запропонував мені приєднатись до нього. З тих пір понеділки у мене дуже важкі, бо понеділок – день підготовки передачі «Все про спорт» і виходу в ефір. Це все для мене не нове, бо ми вже колись з Юрієм створювали спортивну програму на ВОДТРК, щоправда без студійних підводок. Зараз ми плануємо вийти на вищий рівень, покращити технічне забезпечення, наповнювати програму новими рубриками, і я сподіваюсь, що у нас все вийде. Але для цього має бути більше цікавого спорту у нашому місті.
– Як ти встигаєш відпочивати, поєднуючи багато робіт і зайнятостей?
– Відпочивати? Не зовсім знайоме мені це слово. Я, коли приїхав з Італії в листопаді, пообіцяв собі, що буду трішки простіше ставитись до життя і не буду навантажувати себе десятьма підробітками, але такого мене вистачило десь на тижня два. Буває, що і під час відпочинку чи поїздки треба ще щось допрацювати. Я вважаю, що якщо людина хоче сама себе зробити і досягти чогось, то треба «попахати». Журналістика – це не так просто і престижно, як здається. Треба спершу попрацювати на своє ім'я, щоб згодом воно працювало на тебе.
Зараз вже немає тих молодіжних амбіцій, хочеться інколи відпочити просто в тиші вдома чи потеревенити з друзями, але аж ніяк не на дискотеці чи концерті, бо життя не дозволяє забрати ще один день на відсипання.
– Ти працюєш журналістом уже досить довгий час, чи з'явились у тебе за цей час певні професійні забобони?
– Я людина не забобонна і намагаюсь, щоб у наших тренерів та футболістів було менше тих забобон менше. Можливо, щось і у мене є таке підсвідоме, але зараз не можу згадати. Я не любитель якихось традицій, звичаїв та обрядів, я за те, щоб все було за правилами і чесно.
– Доволі поширений стереотип, що журналіст завжди розмовляє «чистою» мовою, а у тебе є слова-паразити?
– Я думаю, що сьогодні ти почула немало слів-паразитів, тому утримаюсь від відповіді. Насправді багато такого є і воно часто вискакує під час коментування матчів.
– У тебе день народження 1 квітня, є кумедні історії пов'язані із цим днем?
– Цього року все пройшло більш-менш нормально, бо до другої половини дня мало хто знав про це. День народження випав у Вербну неділю, ще й домашній матч «Волині» був. Я побігав до матчу і всіх офіційних осіб, суддів, гравців пошмагав трішки вербою. Однак настрій все ж був не дуже, бо повертався пізно ввечері додому ще й до того ж після поразки улюбленої команди. Бували різні моменти, але найкумедніший був, здається, три роки тому: я тоді тільки звільнився з телебачення і мій колега Андрій Собуцький зробив 1 квітня новину, що я пішов у прес-службу «Інтера». Половина людей адекватно поставилась до цього жарту, а інша половина – повірила і почала вітати. У дечому його новина збулась, бо що таке прес-служба я тепер добре знаю. Також мій день народження ще жодного разу не випадав на вихідний день для мене.
БЛІЦ
– Спокійний лінивий відпочинок чи шалений актив та драйв?
– Моя мрія – спокійний лінивий відпочинок.
– Востаннє Дмитро Кузнецов пішов у відрив...
– Колись пішов і десь повернеться за декілька днів. А насправді, то було нещодавно у друга на весіллі.
– Найнепотрібніша покупка у твоєму житті – це...
–Імбирний чай.
–Дмитро Кузнецов злиться, коли...
– Коли задумується про хорошу зарплату, але ні – тоді він просто плаче. Злиться, коли Юра Яцюк навантажує його зйомками та ідеями для передачі.
–Дмитро Кузнецов не уявляє свого життя без...
– Футболу, звичайно.
–Що ти завжди береш із собою?
– Рюкзак, а там вже є все.
–Найбільший страх Дмитра Кузнецова...
– Поразка від команди «Кобра».
–Дмитро Кузнецов соромиться, коли...
– Треба якось в нього спитати коли він соромиться.
Передрук заборонено.