Смачна українізація: У Луцьку відкрили патріотичний заклад

19 Квітня 2016
У Луцьку відкрили новий відпочинковий заклад – дворище «Словограй». Святкове відкриття «Словограю» відбулося у неділю 17 квітня на території «Адреналін Сіті».

На свято з нагоди відкриття у відпочинкове дворище завітало чимало гостей. Як годиться, розпочались урочистості із освячення закладу і молитви.

[caption]
За давніми традиціями, кожну справу треба починати із молитви[/caption]

По тому гостей запросили на невеличку екскурсію «Словограєм» аби розповісти, чому обрали саме таку назву для закладу, як тепер називатимуться колишні «бліндажі» і в чому секрет особливого смаку гарячих страв.

[caption]
Стрічку перерізали керівник закладу Андрій Дмитрієв та директор «Адреналін Сіті» Ірина Мордик[/caption]

Як розповіла екскурсовод, назву «Словограй» обрали не випадково, адже воно означає «грати словом» – відшуковувати найвідповідніше значення, використовувати багатогранність кожного слова, правильно будувати мову. Саме таке амбітне завдання ставить перед собою новостворений заклад. А ще – берегти і плекати українське слово як найцінніший скарб народу.

Центральне приміщення дворища – ресторація «Гармидер», прикрашене українськими приказками та прислів’ями, а також – фразеологізмами.

У кнайпі «Мальованка» гостям показали автентичну поліську піч, побудовану за всіма канонами малярства. Саме у цій печі готуються гарячі страви, які можуть замовити гості закладу. До слова, у кнайпі можна відпочити невеликою компанією.

[caption]
Кнайпа «Мальованка»[/caption]

Поряд із літниками «хворостянками» розташована «Академія українця», де відвідувачів познайомили з давніми звичаями, традиціями, прикметами та забобонами українців. На інформаційних стендах розписані вірування та звички, а також інші цікаві факти із життя наших пращурів.

[caption]
Страви із меню «Словограю» готуються в автентичній печі[/caption]

Тим часом у ресторації «Гармидер» вже чекав святковий фуршет. Тут гостей частували копченою рибою, м'ясними нарізками, печеними карасями, канапками з салаткою, голубчиками, манюхами, м'ясом у горщиках , печеною рибою, реберцями і багатьма іншими «томленими» в печі стравами. До смаку наливали оригінальні наливки – «Калганівку», «Медівку», Хрінівку» та інші.З вітальним словом до присутніх звернувся Голова Ради директорів компанії «ВолВест Груп» Віктор Корсак, який наголосив на соціальній відповідальності бізнесу, який поряд із розвагами повинен підтримувати рідну мову, берегти і примножувати її багатство.

[caption]
Голова Ради директорів компанії «ВолВест Груп» Віктор Корсак[/caption]

«Дворище «Словограй» – це місце де українофоби ставатимуть українофілами, – наголосив він. – Наша компанія «ВолВест Груп» хоче прокласти в Україні стежину соціальної відповідальності бізнесу. Це означає, що досягаючи своїх комерційних цілей, ми повинні думати й про більш глибинні речі, про розвиток нашого суспільства. Дворище «Словограй» – один із таких соціальних проектів. Яким має бути дозвілля? Окрім відпочинку, духовного відновлення, комунікації, дозвілля має й соціальний бік, адже кожній людині важливо відчувати свою причетність до тої чи іншої соціальної групи. Хотілося б, щоб відчувалась така причетність до української нації. Щоб українці не були «тінями забутих предків», а підтверджували, що ми – велика нація із глибоким корінням».

Творчим натхненням і ліричними віршами з усіма присутніми ділилась молода поетеса Оксана Вдячна.

[caption]
Молода поетеса Оксана Вдячна читала власні вірші[/caption]

[caption]
Гості не просто смакували смачними українськими стравами, а й відгадували українські прислів’я і приказки, справлялися у вимовлянні скоромовок[/caption]

[caption]
За хорошу ініціативу – відпочинкове дворище для українства «Словограй – подякувала директор художнього музею Луцька Зоя Навроцька[/caption]

[caption]
Редактор газети «Вісник» Євген Хотимчук розповів, як разом із Віктором Корсаком співали гімн України в російському аеропорту «Шереметьєво»[/caption]

На ґанку «Словограю» для всіх відпочивальників закладу грали веселі музики та пригощали стравами з печі. Колоритні артистки аматорського гурту «Чачка» жартували та проводили веселі конкурси серед присутніх. Кожен, хто відгадував загадку, міг загадати бажання і сказати його чарівному коневі на вухо.

[caption]
Для гостей кухарі «Словограю» приготували величезний картопляний товкмач[/caption]

Родзинкою свята стало встановлення рекорду з випікання величезного товкмача довжиною на чотири долоні і вагою у понад чотирнадцять кілограм. Святково оздобленого товкмача розрізали та роздавали всім охочим.Тих, хто ще не встиг побувати у місці, де весело стаєш українцем, «Словограй» запрошує на гарний відпочинок на природі, смачну кухню з печі у неповторній атмосфері українства!
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter