МАЙСТЕР-КЛАС: салат «Ганеша» від шеф-кухаря «Намасте»

28 Січня 2015
Вегетаріанське кафе «Намасте» - єдиний заклад у Луцьку, де їжу готують за ведичними принципами. Кухня там - священна кімната, тому потрапити туди не вдалося. Але шеф-кухар провів нас у приміщення, куди відвідувачів зазвичай не впускають.

Це невеличка кімната, де є лише кілька столів та крісел. Тут приємно пахне спеціями. Невимушену атмосферу створює ведична музика. У цьому залі шеф-кухар Сергій Холодов провів майстер-клас з приготування салату, який має назву «Ганеша». За його словами, Ганеша – це індійський бог мудрості з головою слона.







Салат готується із печеного буряка, горіха кеш’ю, сиру панір, салату руколи, чорносливу, оливкової олії та спецій.



Спочатку буряк потрібно нарізати тонкими кружечками, а чорнослив - соломкою.



Далі - висипати це все в тарілку. Додати горіхи, руколу, сіль, перець, коріандр та корицю. Після цього видавити сік лимона та полити оливковою олією.





«Особливість нашого кафе у тому, що в своїх стравах ми використовуємо понад двадцять спецій та тільки натуральні продукти, – каже Сергій. – Правильно приготовлена їжа має зцілювати та лікувати, а не навпаки».





Потрапити сюди на роботу шеф-кухаря дуже складно. Для цього треба бути не лише вегетаріанцем, а ще й вміти під час приготування їжі мати чисті помисли, не куштувати страви, які готуєш та не їсти у кухні взагалі. У цій кімнаті має завжди панувати тиша та спокій - сваритися тут не можна. Якщо маєш шкідливу звичку і вживаєш спиртне, то до їжі тебе й близько не підпустять. У кухарів тут щодня мають бути вимиті не лише руки, а й тіло: вранці не встиг помитися - на роботу зась.



Сергій розповідає, що у ресторанному бізнесі пропрацював 17 років, з них – 15 на кухні. Готував не лише вегетаріанську «кухню», а й українську, єгипетську, європейську та італійську.

У кафе є ще два кухарі - кришнаїти, які готують основні страви і мають своїх помічників. У ведичній кулінарії уся їжа є священною. Тому її не можна викидати. Кухарі стараються не готувати багато, а те, що залишається, віддають в храми або діляться з офіціантами.



Найчастіше у «Намасте» відвідувачі замовляють імбирний напій та овочеве рагу. В обідню перерву тут яблуку ніде впасти. «У нас є свої клієнти, які приходять тільки для того, щоб поїсти солоденького. Я й сам дуже люблю солодощі. А особливо цукерки, які ми готуємо у «Намасте», - розповідає Сергій.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter