«А не злипнеться?»: скільки шоколадок за раз з'їдають лучани. ФОТО

11 Липня 2019

Текст і фото: Павло ЯКИМЧУК

Науковці стверджують, що шоколад сприяє психологічному відновленню і відпочинку. Темні сорти шоколаду стимулюють викид ендорфінів – гормонів щастя, які підіймають настрій і підтримують тонус організму. Також є думки, що шоколад має протираковий ефект і може сповільнювати процеси старіння. Правда багато його не з’їси, якщо не хочеш набрати кілька кіло, оскільки це доволі калорійний продукт.

У Міжнародний день шоколаду «Таблоїд Волині» дізнавався, як сильно такі солодощі люблять волиняни та скільки плиток шоколаду можуть з'їсти, не дивлячись ні на що.

Я пройшовся вулицями нашого міста і задавав людям всього два питання: які відчуття у вас викликає шоколад та скільки плиток ви з’їдаєте в день?

Першими на мої запитання відповіла Ольга, яка працює бухгалтером, та її дочка Аня. На жаль, Ольгу на фото не побачимо, через її сором’язливість, але про шоколад вона сказала: «Він підіймає настрій. З’їдаю одну шоколадку за раз».

Аня ж розповіла, коли їсть цей смаколик, то отримує задоволення.

«Їсти солодкий шоколад, який має багато цукру, не є дуже добре, краще – чорний шоколад, який приносить користь. З’їдаю дві плитки, якщо є можливість, – то і три».

Наступними респондентами стали школяр Віталій та школярка Яна. «Шоколад – сладєнько, вкуснєнько», – спробував пояснити свої відчуття хлопець.

У дівчини ж шоколад просто викликає радість. Обоє з’їдають по одній шоколадці в день.

У медсестри Вікторії, яка люб’язно погодилась поспілкуватися зі мною, такі популярні солодощі допомагають відчути «якусь ейфорію». Втім, їсть не більше однієї плитки шоколаду в день.

«Шоколад викликає у мене позитивні емоції, солодкий присмак. Якщо це зранку, то на цілий день підіймає настрій. Загалом шоколаду вживаю не багато, але пів плитки за день можу з’їсти», – поділився інкасатор Віталій.

Ірина, яка зараз у декреті та доглядає за маленькою донечкою, розказала, що обожнює шоколад у всіх його станах: і рідкий, і твердий; а також всі смаки: від білого до чорного. Найбільше любить з горіхами, але за день може з’їсти тільки одну плитку.

Інна відпочивала зі своїми маленькими дітьми і поділилася думками про шоколад: «Це щось таке ніжне, інколи гірке». Як підказав мамі школяр Володя: «Радість і щастя». Маленька і сором’язлива Катеринка нічого не сказала, але махом голови і своєю посмішкою дала зрозуміти, що шоколад теж любить. В середньому з’їдають плиточку в день.


Музикант Філіп розповів, що такий десерт приносить йому звичайне відчуття «солодкості». Він має до цього продукту нейтральне ставлення, а тому їсть його максимум раз у місяць.

Дві подруги Олександра і Даша мали різне ставлення до цього смаколика. Саша просто обожнює шоколад, а на питання, скільки плиток вона з’їдає, відповіла, що може й три, а може взагалі п’ять в день – все залежить від настрою. Даша, яка, за її словами, просто притягує журналістів, взагалі не їсть шоколадки та взагалі за весь тиждень може посмакувати тільки однією цукеркою. Недарма ж кажуть, що протилежності притягуються. Як думаєте, хто з дівчат просто жити не може без шоколаду, а кому до нього байдуже?

Білявка Анастасія, яка працює офіціанткою, в одному із закладів Луцька, сказала, що раніше дуже любила шоколад і їла його кожного дня, особливо, якщо в її житті був якийсь стрес. Але зараз змушена від нього відмовитись, бо займається в спортзалі та старається харчуватися правильно.

«Мені просто він подобається. Вдень я, буває, з’їм одну плитку, але не часто», – поділилась школярка Люба.

Студент Боря розповів: «Шоколад приносить – емоції, позитивні думки і настрій. З’їдаю багато. В день можу з’їсти п’ять плиток, можу й більше». Його товариш Сашко сказав: «Тільки приємні відчуття…Такі, що навіть пояснити не можна. Коли був у Польщі, то міг і сім плиток з’їсти».

А ви задумувались, які саме відчуття викликає шоколад у вас?

Цікаво: чим відрізняються три найпопулярніші види шоколаду. У чорному – найбільша кількість какао-бобів, у молочному – менше какао-бобів і більше цукру, а білий складається з какао-олії, сухого молока та цукру.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

8

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter