Де у Луцьку придбати святковий коровай

30 Серпня 2019

На кожному українському весіллі, великому чи не дуже, обов’язково має бути присутній святковий хліб – коровай. Це не просто солодка здоба на свято, а чи не найголовніша його складова.

Коровай присутній у багатьох шлюбних обрядах та звичаях наших людей. Приносять його на сватання, викуп нареченої, до дому, де батьки благословляють молодят, та на вінчання. Для кожної події він різний – з відповідними прикрасами та певного розміру.

За українськими традиціями, весільний коровай печеться лише раз, тому, якщо хтось з наречених вже одружувався, то весільний хліб не випікали.

На весілля короваї для молодят могли принести хрещені батьки, брати та сестри та дуже близькі друзі й родичі. Проте зараз найчастіше це святкування обходиться одним великим короваєм, якого вистачить на усіх гостей. Його роблять в два або три яруси та пишно прикрашають.

Цей символ єднання двох людей перебуває все святкування на почесному місці, а по завершенні його розрізають та роздають усім гостям, які прийшли привітати молоде подружжя. Прикраси з короваю віддають незаміжнім дівчатам – з побажанням знайти своє сімейне щастя, підошву – музикам – за гарне гуляння, а верхівку мають з’їсти самі наречені.

Шматок короваю, яким пригощають в кінці весілля, обов’язково потрібно забрати додому, щоб почастувати рідних і друзів та передати їм частинку щастя, добробуту та кохання від молодих.

Для декорування короваїв використовують спеціальну символіку. Наприклад кетяги калини означають любов, сімейний затишок та патріотизм; колоски – достаток, тепло та хазяйновитість; квіти та листя – ніжність та красу молодят; грона винограду – родючість та багатство. Обов’язковим елементом весільного короваю здавна була коса, як символ єднання чоловіка і дружини та спільного щасливого життя.

Часто весільний хліб прикрашають парними символами. Це птахи, кільця, серця, переплетені гілочки, місяць та сонце. Інколи декорують персональними атрибутами, що стосуються конкретної пари – це можуть бути імена, дати, або інші символи.

У наш час не так суворо дотримуються усіх цих давніх правил та обрядів, але коровай посідає своє почесне місце чи не на кожному гулянні.

Цей традиційний хліб присутній не лише на весіллях. Великий та пишний коровай завжди печуть на обжинки як символ родючості та багатства. Він є головним атрибутом на святі Хліба чи Врожаю. Зазвичай такий обрядовий хліб прикрашають колосками та пучечками калини з тіста. Ставлять його на традиційний вишитий рушник біля невеликих снопів з жита та пшениці, прикрашених польовими квітами. А в кінці святкування розрізають та роздають усім бажаючим.

Здавна вірять: який коровай вийде, таке і життя чекає на людей, які його їстимуть. Коровайниці «Теремно Хліб» піклуються, щоб кожен з них був добре випеченим, ошатним та гарним. Працівниці дотримуються усіх правил та інструкцій щодо виготовлення виробу, а також постійно запроваджують щось нове, щоб ваші короваї були ще смачнішими та ароматнішими.

«Теремно Хліб» пропонує замовляти короваї в точках фірмової торгівлі, де вам продемонструють повний каталог виробів та проконсультують щодо термінів та особливостей виготовлення. Також замовлення можна зробити у на сайті, де є уся необхідна інформація, варіанти дизайну і, звичайно, контакти досвідчених менеджерів. Вони з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання, допоможуть підібрати розмір та декор, а також розкажуть про терміни виготовлення, умови зберігання та транспортування виробу.

Радимо робити замовлення заздалегідь, щоб вам могли приділити належну увагу та час, раціонально розподіливши замовлення для коровайниць.

Телефон для довідок: 050 378 47 05.

Замовити коровай можна за посиланням.

4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter