За сто «баксів»: як у Луцьку «рішали» розмитнюють авто. ФОТО. ВІДЕО

30 Липня 2022

Щоб зареєструвати авто власникам потрібно чекати ледь не місяці, аби стати на електронну чергу в Луцькому сервісному центрі. Однак, якщо у вас є кілька сотень доларів, то зареєструвати автомобіль реально в той же день.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс», – пише ІА «Конкурент».

«Нульове» розмитнення в Україні перетворилося на великий тіньовий бізнес, адже власникам авто доводиться неофіційно платити мало не ті ж гроші, що довелося б витратити на розмитнення, проте не в бюджет держави, а «рішалам».

Луцький сервісний центр – чи не єдиний на всю Україну, де майже неможливо стати в чергу на реєстрацію автомобіля. Адже всі місця зайняті наперед. Проте за 100 – 150 доларів спеціально навчені люди швиденько можуть допомогти зареєструвати автомобіль.

Телефоном можна легко домовитися про послугу – людей, які займаються цим, вистачає. Ціни приблизно однакові.Проте начальник сервісного центру запевняє: корупції немає, усе чесно.

«Кожного дня люди реєструються онлайн, і в самому сервісному центрі беруть талони», – розповів він.

Зі слів начальника, у сервісному центрі вже другий тиждень працює оновлена система електронної черги. Сьогодні (29 липня, – ред.) стався збій автоматизованої бази даних по всій Україні, внаслідок чого повністю збився графік.

А інформація про 100 доларів для вирішення питання не відповідає дійсності.

«Я завжди всім кажу:тільки хтось таке чує – відразу викликайте поліцію... Чого люди цього не роблять – я не знаю», – зазначає посадовець.

Насправді ж електронна черга штучно забивається працівниками сервісного центру, тож людина змушена звернутися до посередника, для якого тримають талончик.

За день у Луцькому сервісному центрі оформляють приблизно 200 автомобілів. Якщо цю кількість помножити на 100 доларів, то виходить 20 000 доларів «лівака» на день. А за 21 робочий день набігає 420 тисяч доларів.

0

Читати ще

Коментарі

водій

А отримання відійського посвідчення? Круглий рік бізнес

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter