«Патамушта»: відомий музикант, який гастролює «за порєбріком», заспівав російською у центрі Луцька

15 Квітня 2022

Харківський музикант, фронтмен гурту SunSay та колишній учасник гурту 5'nizza Андрій Запорожець виступив у центрі Луцька, долучившись до «Музичного фронту», організованого місцевими музикантами. Співак, який до повномасштабного вторгнення активно гастролював Росією, виконував для лучан пісні мовою окупанта.

Це неабияк обурило волинську співачку Галину Конах, яка була свідком вуличного концерту.

«Луцьк, привіт!

У вас все добре?

А у мене тут один когнітивний дисонанс…

… Вечір, вулиця Лесі Українки.

Коротка передісторія: саме тут, поряд з пам’ятником Кості Шишку, луцькі митці організували круту штуку — музичний фронт, де усі бажаючі можуть прийти — поспівати й заграти, зібравши кошти на потреби ЗСУ. До слова, я теж планувала приєднатися найближчим часом.

Вчора, чисто випадково, дізналася, що у нашому місті перебуває досить відомий музикант з Харкова — SunSay (соліст колишнього гурту «5’nizza»). Й воно, наче, нічого — мега-талановитий співак — тут, поряд з нами. Та є одне велике АЛЕ: ще пару місяців тому (кого обманюю — останні вісім років) він активно гастролював у Росії, будучи там досить популярним й, до поки у Харків не полетіли снаряди — він й не збирався припиняти свою діяльність (скріни-підтвердження додаю). Ба більше, планував робити свої концерти й цієї весни. Цікаво, а чому не поїхав? Наче, ніщо ж не «заважало», чи не так?..

… 14 квітня 2022, Луцьк, вулиця Лесі Українки, таваріщь Запорожець співає свій російськомовний репертуар, котрим, ще 29 листопада 2021 року, успішно розважав московську аудиторію клубу «16 тонн». Для інформації, у тому ж клубі, Андрюша виступав і 6.02.2021, і 17.03.2018 й продовжував би це робити надалі, якби «рускій мір», завзятим голубом якого він був протягом усієї своєї кар’єри, не прийшов у його рідне місто.

SunSay не полінувався й приїхав, зі своєю «місією», до Луцька!

Звертаюся до тих, хто там підтанцьовував й підплескував (з тими, хто акомпонував — з’ясувала на місці) — про «кенсел калчєр», я так розумію, у нас не чули? У вуха нікому не тисло? Все вірно? Так?

Я три хвилини чекала, аби вищезгаданий виконавець, завершив свій перформанс й воліла з’ясувати, чи потребує пан артист допомоги у підборі україномовного репертуару? До слова, він у нього є, але саме сьогодні, «голуб міра», остаточно утвердившись серед лучан — заволав мовою окупантів, в ЦЕНТРІ ЛУЦЬКА! Й я його, частково, розумію, адже за цей час, підозрюю, йому ніхто не поставив незручних запитань (про концерти в Росії, в анексованому Криму, про його сьогоднішню позицію) — обслуговували, поїли кохфем й тд.

Агов, війна тільки набирає обертів, а ви вже забули?

КАМОН, ЛЮДИ, ВИ У СВОЄМУ РОЗУМІ ?!

Завершую допис, адже отримала сповіщення про чергову повітряну тривогу й скільки їх ще буде — лише Богу відомо.

Той факт, що у цей час й за цих обставин, у яких ми сьогодні живемо — ЖОДНІЙ людині, з там присутніх — не спало на думку поцікавитися у Andrey Sunsay Zaporozhets, що він тут робить — турбує мене найбільше.

Й болить, що усім усе норм.

Звісно, не була б то я, якби не спробувала увійти в діалог зі співаком, та побачила лише білі підошви, котрими SunSay досить швидко, накивав й на моє, вступне, «а чому не українською?», розвівши руки, відповів — «патамушта»…

… Торкнувшись своєю маленькою долонькою моєї заціпенілої руки — до реальності, з глибокого спантеличення, мене повернула чотирирічна Анастасія — донечка знайомої, з котрою не бачилися, приблизно, двадцять років й, фактично, випадково, пересіклися на моєму майстер-класі. Якось негоже було «усе те», що накипіло всередині, продовжувати при цій милій дівчинці…

А я продовжу. Й питаннь у мене, ох, як багато…

А до «музичного батальйону» —

я обов’язково приєднаюся, але за умови, якщо у той мікрофон більше не будуть співати вуста «чєлавєкав міра», нагадаю «рускава», мо‘, хто вже встиг забути…

P.S. Скільком ракетам потрібно розірватися у Луцьку, аби ви нарешті прозріли?», – написала лучанка у фейсбуці.

Красномовно доповнює обурення Галини Конах список гастролей SunSay у російських містах за минулі роки, а також анонс концерту на 7 травня у Москві:


0

Читати ще

Коментарі

Геварра

"Шановна" Галя не повіриш , на фронті зараз тьма хлопців розмовляють росі1ською , виконують накази російською і при цьому стоять під синьо-жовтим прапором. Творча криза Галі має стосуватися всіх???

Культура Всесвіту

Кльовий музикант, ввічливий і приємний співрозмовник - це про Запорожця. Люблю його творчість і для мене така реакція на всім знайомі треки - дика.
Хоча чому я дивуюсь… хто така ця галя і що вона взагалі зробила для культури? Крім бабушокдєдушок і далеких від мистецтва людей, ніхто не знає її пісень)
Вирішила хайпанути? - тусуйся

Янеробот

Це пост з розряду де сидіти, як мовчати і як дякувати таким галям... полішка... кричуще... хоча більше підходить саме російське слово - "вопиюще"... я вже мовчу про російськомовних патріотів на фронті... давай, галя, підтримуй імідж бандерівців, які притісняють російськомовних... нагадую - це одна з причин нападу росії на Україну.

Янеробот

Прозрій-но спершу ти. Фу...

Лучанка

Андрій Запорожець долучився до волонтерського збору коштів для ЗСУ, а от Галю Конах чомусь там не видно і не чути… Диванні вояки вони такі…

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter