Нічні співбесіди, шахраї-гастролери і уявна зарплата: як роботодавці «розводять» лучан

15 Червня 2017

Текст: Наталка МАЗЕПА

Тема пошуку роботи актуальна у всі часи для будь-якого віку. Кожен хоче знайти роботу до душі, а ось тут уже на колір і смак – товариш не всяк. Якщо не вдаватись до індивідуалізму, то, погодьтеся, не так вже й багато потрібно аби працівники і роботодавці були щасливі – і від процесу, і від результату. Кожній людині достатньо, аби робочий процес не суперечив її особистим цінностям та інтересам, не викликав хронічну втому, а також проходив у сприятливій, або хоча б прийнятній, атмосфері. От і я, повна ентузіазму і бажання, вирішила знайти свою достойну роботу.

ШАХРАЇ-ГАСТРОЛЕРИ

Почала зі стандартних дій – зайшла на сайти пошуку роботи, створила і активувала своє резюме. Перший дзвінок не забарився. Приємний жіночий голос повідомив про те, що мене запрошують на співбесіду. Не сказали про компанію, але я наполегливо перепитувала інформацію, яку мали б і самі повідомити. Вияснила: вакансія – «Помічник керівника», керівник – це приватний підприємець. Прізвище роботодавця чомусь ніхто не називав. Хм… Забила номерок у Google – і от що пишуть на луцькому форумі й у соцмережі Facebook:
Гастролери-шахраї, які запрошують на співбесіду, в ході якої, пропонують здати гривень 100, 200, а то і більше 1000, то на канцелярію, яка знадобиться на безкоштовному тренінгу (куди, начебто, вас відправляють), то на інші організаторські збори.

НІЧНІ СПІВБЕСІДИ

Про інший випадок дізналася від лучанки Марії, яка шукала роботу секретаря. Роботодавець відгукнувся на резюме дівчини з дивними пропозиціями. Наприклад, шефу дуже важливо аби дівчина прийшла на співбесіду у вечірньому платті, або й взагалі у купальнику, а ще наполягав на співбесіді саме у вечірній час. Заробітна плата – 4000 грн + 3000 гривень бонусу, якщо дівчина погодиться на пропозицію боса.УЯВНА ЗАРПЛАТА

Тим часом, я шукала для себе актуальну вакансію і, здавалось, натрапила – «Керівник кол-центру». Все складалося добре – відібрали мою анкету, запросили на співбесіду, потім повідомили, що місце моє. «Юхху!», подумала я, але гіркий досвід заставив ще раз перевірити в інтернеті. Натрапила на чудовий сайт! – orabote.xyz – а там, друзі, все про роботодавців та компанії, які вони очолюють. У більше ніж ста коментарях (навіть про організації міжнародного значення не пишуть стільки) колишні працівники розповідали про вже майже моє місце роботи – про «виробничий конвеєр», про жадібного директора, який не виплачував раніше обумовлену зарплату, про заляканий і насправді мізерний колектив та багато іншої інформації у цьому ж дусі… Були спроби вибілити репутацію компанії, але тут працівники «спалились» на однакові IP-адресі – з одного і того ж комп’ютера було відправлено 2 позитивних відгуки (і так неодноразово).

Як то кажуть: не помиляється той, хто нічого не робить, тому я знову взялася за пошуки – відправляла, дзвонила і через кілька днів знайшла потрібну вакансію.

Стукайте – і вам обов’язково відчинять, але при цьому не забувайте бути пильними – аби чужого досвіду було достатньо, щоб уникнути подібних неприємних ситуацій. Щасти!


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
0

Читати ще

Коментарі

Real_cc

То де фотки, у якому вигляді

цивільний працівник ГУНП

ЯК РОБОТОДАВЦІ «РОЗВОДЯТЬ»

лоханулась

стаття- чиста правда, я свого

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter