Нардеп з Волині потрапив до рейтингу політиків-брехунів

20 Вересня 2021

Народний депутат Ігор Палиця увійшов до рейтингу топових політиків, які протягом року найбільше брехали та маніпулювали. Палиця – на дев’ятому місці. Всього у списку 21 політик.

Матеріал «Маніпулятивно та брехливо: як українські політики провели 2020 рік» підготувала команда VoxCheck, пише «Район.in.ua».

Рейтинг брехунів уперше вийшов наприкінці 2017 року та охоплював лише два місяці. Наступні рейтинги виходили щорічно.

Головна мета рейтингу – привернути увагу до слів, які політики транслюють у ЗМІ багато брехні та маніпуляцій. Тому завданням як журналістів, так і споживачів інформації є критична оцінка того, що ми бачимо, чуємо й читаємо.

У 2020 році, як і у 2019, «золоту медаль» за кількістю брехні тримає Вадим Рабінович. Дуже близько за ним ідуть Нестор Шуфрич та Олександр Дубінський. Юлія Тимошенко, хоча й наговорила набагато більше фактологічних цитат, ніж її колеги в Раді, у 2020 році опинилася в середині рейтингу. Петро Порошенко був більш ніж удвічі правдивішим за лідерку «Батьківщини», а Володимир Зеленський — ще на 60% правдивішим за Порошенка. Втім, усе одно президент сказав правду в менш ніж половині випадків. І це погіршення у порівнянні з 2019 роком, коли 53% висловлювань президента були правдивими.

У порівнянні з попереднім роком риторика політиків стала більш категоричною – переважно вони говорили неправду, правду чи маніпулювали, проте майже не перебільшували.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter