Успішно!

біхелсі

На Волині – скандал: Спілка журналістів підробила результати голосування

Другий рік поспіль у Луцьку відбувається конкурс громадських ініціатив. Лучани подають ідеї, і ті, які назбирають найбільшу кількість голосів, отримають із бюджету фінансування.
 
Серед пропозицій, як витратити такі бюджетні гроші, зареєстрували так званий «Фестиваль волинської журналістики (літо 2016 року)». Ініціатори – Спілка журналістів Волині – попросили 50 тисяч гривень на «нагороди переможцям обласного конкурсу Національної спілки журналістів України, нагороди журналістів від міської ради, бланки дипломів, рамки, квіти для переможців, оплата виступу митців, оформлення сцени, оплата звукового супроводу, оплата вхідних квитків у Замок, оплата куліша польової кухні, оплата освітлення Замку, дитячий духовий оркестр, військовий духовий оркестр, гостьовий гонорар за виступи, презентаційний вечір, фуршет, кава-брейк, солодощі, прохолодні напої, екскурсія по Луцькому замку».
 
На сайті електронних петицій пише, що ініціативу підтримало 1325 осіб. Проте як тільки така інформація набула розголосу, а представники медіа-сфери регіону звернули увагу на список людей, які нібито проголосували, з’ясувалося, що велика кількість підписів – фейкові.
 
Зокрема, керівник мережі сайтів «Район.in.ua» Ірина Новосад, знайшовши своє ім’я у списку прихильників ініціативи, навідріз заперечила свою причетність до голосування. «Я не підписувала цю петицію і дуже проти такого фестивалю. Вважаю, що він не принесе нічого корисного для нашої професії», – зазначила Ірина.
 
Антон Бугайчук, який донедавна працював в інтернет-виданні «Волинське агентство розслідувань», теж заявив, що не підтримував фестиваль, хоча його прізвище – серед тих, хто одним із перших віддав свій голос.
 
[img data=wat]24_05_2016_1076393055/1234.jpg[/img]
 
Є у переліку й прізвище Володимира Камінського, який свого часу працював у газеті «Вісник», а наразі займається технічним редагуванням друкованих видань. Проте чоловік щиро подивувався, бо про подібну ініціативу навіть не чув.
 
Колишній оператор Волинського телебачення Вячеслав Бєлов так само підтвердив, що наявність його імені у списку тих, хто проголосував за такий захід, – нічого не означає, бо насправді він не брав участі у голосуванні.
 
Здивувало у списку підписантів і прізвище Оксани Петрівни Комарук, яка багато років тому була членом Спілки журналістів, але пізніше, вийшовши заміж, змінила прізвище на Ричук. Наразі вона працює редактором інтернет-видання «Їсти» і стверджує, що фестиваль журналістики не підтримувала.
 
Проте наявність саме її дівочого прізвища в переліку, очевидно, свідчить, що зацікавлені люди для фейкових голосів використовували застарілу базу даних членів Спілки журналістів.
 
[img data=wat]24_05_2016_1076393055/123.jpg[/img]
 
Є й інші погрішності у голосуванні. Приміром, п’ять голосів зараховано від користувача «НСЖУ», а наприкінці голосування з різницею в одну хвилину «встигали» заповнювати реєстраційну форму і голосувати люди цілими сім’ями.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа).