Як у Ковелі рятували дівчинку-щедрувальницю, викрадену наркоманами

18 Січня 2019

У Старий Новий рік Ковель сколихнула новина про зниклу 9-річну Дарину Л. Одним із рятівників 9-річної дівчинки став голобчанин, відомий активіст та майданівець Сергій Буханкович. Розпочалося з того, що пішов готувати матеріал для одного з видань, а в результаті знайшов дитину.

Про шалені пошуки Сергій розповів Район.Ковель.

За словам бабусі Олени, дівчинка зі своєю мамою, маминою подругою, та сином подруги ввечері 13 січня заходили до неї щедрувати. Жінка живе у Люблинці. Звідти вони всі поїхали до Ковеля. У місті вони заходили в один із магазинів щедрувати. Вранці 14 січня мама зниклої дівчинки зателефонувала до бабусі і поцікавилася, чи нема дитини. Однак бабуся нічого це не знала, де дівчинка. Дарину знайшли пізно ввночі тої ж доби.

«Ми приїхали в поліцію: я, бабуся Лєна і її подружка. Кажу, ну що шукаєте? Відповідають: «Да, ми всі притони вже перешманали, нічого немає. А яка інформація є? Да вот тіпа, так і так, працюємо. Ото вони так працюють», – розповідає Сергій.

У цей час у поліції Дарину почали шукати за допомогою мобільних телефонів підозрюваних. Номери були не активні і ніхто не відповідав.

«Говорю Лєнці, ану-но набираймо ці номера. Набирали, набирали. І один номер включився. Бабуся набирає. Раз там вийшли на зв’язок. Начали розмовляти. Якийсь мужский голос. Почали витягувати з нього. Розмовляла вона хвилин двадцять по телефону. Показує жестами, що хочуть гроші. Я й кажу, що дамо гроші», – емоційно переповідає Сергій Буханкович.

Активіст зазначає, що викрадачі по телефону суму викупу не називали. Однак, Сергій сказав бабусі дівчинки, щоб вона домовилася про зустріч, куди варто під’їхати за дитиною і віддати гроші. Зрештою домовилися зустрітися через 10 хвилин біля супермаркету «Вопак».

«Кажу міліціонерам, поїхали, шо ви. Ооо, нам треба оперативно-слідчу групу збирати, то-сьо. Кажу Лєнці і її подружки Райці, ну то що дівки, поїхали? Оперативно-слідча група?», – саркастично веде активіст.

«Ми сіли у джип, я їм сказав, як робити. Ми Лєнку трішки раніше висадили. Говорю, ти спокійно йди в «Вопак», там нічого, ні на що не реагуй. Ні на мене, ні на що не реагуй, ти просто йди, ти тіпу з понтом йдеш просто на переговори. Соглашаєшся на любу суму і єслі шо, я дєнгі дам», – розказує Сергій.

Коли «команда порятунку» під’їхала до місця призначення, Сергій дав жінкам інструктаж:

«Говорю Райці, якщо дитина буде знаходитися в пів-метрах, ти підхватуй дитину на руки і ховай в машину. Далі нічого не турбуйся. Просто прикривай малій очі, щоб вона нічого дурного не бачила».

Після цього почався справжній порятунок дівчинки.

«Я вийшов з машини, зняв курточку. Дивлюся, йде якийсь бик з дитиною. Я став, типу шнурки зав’язую, нагнувся. Вони біля мене проходять. Я думаю. Еее! Він голову піднімає, я йому в голову. Райка підхватила дитину в машину. Дивлюся, трохи здоровий хлопець, бо зразу не вирубився, я його ще раз подправив з лєвої, потом заламав пальцями указательний його. Він каже, я ж не при ділах. Я просто дитину до матері веду», – ділиться спогадами Сергій.

Невідомого чоловіка, який привів Дарину, активіст засунув у машину:

«Я кажу, а ну давай в машину, хотів в багажник, там у мене санки, не було місця. Посадовив на сідушку, запхав його. Привіз в міліцію, достав з машини. Говорю, забирайте своє веществене доказательство. Вони там ще начали мудохатися, в тій міліції. В плані того, а хто то?».

Після погроз чоловік розповів, де ховали дівчинку:

«Я кажу, друже, говори де притон, де то, де сьо. Бо зараз вийдеш з міліції і будеш ти і всьо, спотикнешся. Він розказав про притон, то вже тоді оперативно-слідча група поїхала туда, привезли ше яких-то, мужика, ше якусь-то-там бабу п’яну. Дєвку, не поймеш яку, матюкалася на півміліції. Кричала, шо всім труба, всіх порве».

«Вкрала дитину подруга мами, але потом там і мама була, оказується», – додає Сергій Буханкович.

Дитина розповіла рятівникам, що знайомі мами, які зловживають наркотичними засобами, водили її по магазинам, щоб вона нащедрувала гроші, аби придбати наркотики. Пізніше її тримали на одній із орендованих подобових квартир у центрі міста.

Зараз дівчинка перебуває в одному із місцевих інтернатів, а бабуся намагається захистити внучку від неблагонадійної невістки.

Сергій розповідає, що після цього він подружився з Даринкою.

«Мала мужньо це пережила, вообще, молодець. Подружка у мене. Залишив мій номер, буде дзвонити, якщо хтось буде обіжати», – розповів Сергій Буханкович.

Олена КЛИНОВА

Передрук заборонений

4

Читати ще

Коментарі

Юлія

Справжній чоловічий вчинок!!

Татяна

лішити таку матір-наркоманку материнства і посадити за наркотіки .а дитину оформити в дит будинок .А мужчину .який врятував дівчинку нагородити медаллю за відвагу .Молодець!!!!! Не то .що наша міліція

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter