На Майдані Незалежності у Києві 24 серпня відбувся святковий концерт, який зіграв унікальний симфонічний оркестр «Народжені вільними». Керував оркестром найкращий молодий диригент світу за версією королівської музичної спільноти Кирило Карабиць. А учасниками стали ровесники України – музиканти з різних куточків нашої держави, яким виповнилося не більше 25 років. Серед них і двоє волинян – Марія Чайка та Андрій Єдинак.
Хоча концерт пройшов вдало та грандіозно, його гостро розкритикували відомі українські літератори брати Капранови. Письменники опублікували гнівний допис у соцмережі Facebook, де зазначили, що цей концерт – «хамство і шахрайство організаторів», адже, на думку Капранових, більшість композиторів, чиї твори виконувались, були росіянами і пропагували російське, а українських композиторів, ніби то, виконавці лишили поза увагою.
Проте, як розповіли волиняни, учасники оркестру, вони таку думку не поділяють.
Андрій Єдинак у розмові з «Таблоїдом Волині» зауважив, що оркестр «Народжені вільними» грав всесвітньо відому музику на українські теми:
«Мені особисто програма сподобалася, адже це була музика на українську тематику. Якщо брати композиторів, яких Капранови вказали як російських, то практично у всіх них є українські витоки, українське коріння. Можна «придертися» до будь-чого…», – прокоментував музикант.
Подібну думку має і скрипачка Марія Чайка:
«Ті твори, які ми виконували, точно є шедеврами української класики. Не думаю, що будь хто із закордонних знавців світової класичної музики поставив би під сумнів цей факт. А те, що Капранови за один із аргументів взяли композитора Чайковського, то не зауважили той факт, що саме він написав оперу «Мазепа», в якій йдеться про відомого українського діяча», – пояснює Марія.
Зі слів скрипачки, концерт до Дня Незалежності був не останнім для унікального оркестру. Як повідомляли організатори, уже запланована поїздка у Варшаву 2 грудня, але програму, яку виконуватимуть ровесники Незалежності, поки не розголошують.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].