У Луцьку в день народження Шевченка кидалися «Кобзарями»

10 Березня 2016
Текст: Анастасія ТУМІК
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Поціновувачі творчості славетного Кобзаря зібралися в середу 9 березня в Палаці культури Луцька, аби подивитися на сучасну постановку п’єси «Великий льох». Події традиційної вистави-містерії переплелися із реаліями сучасності.

Режисер театру «Коло Лесі», заслужена артистка України Світлана Органіста розповіла, що «Великий льох» − це вже друга постановка п’єси, однак з оновленим змістом та новим акторським складом. Хлопці та дівчата – непрофесійні актори, працюють у театр-студії з серпня минулого року, причому абсолютно безкоштовно.

Початок вистави мало чим нагадував шевченківську поезію, двоє підлітків ламаним суржиком розмовляли про «айфони». «Кобзар» − книжка, яка творить справжню магію – переносить героїв у інший світ, світ поезії Тараса Шевченка. У ньому загублені душі, ворони та лірники навіювали відчуття моторошності, страху та ненав’язливо порушували проблеми минулої та сучасної України.

На сцені творився екшн: розкидання прапорів та «Кобзаря», побиття мотузками, танці під «Калинку», пісенька про Путіна, ламання музичних інструментів, ну і, звісно ж, вірші самого Шевченка.

«Коло Лесі» зіграло яскраву боротьбу добра і зла, що завершилася перемогою світлих душ лірників, які відмовилися від грошей та власного страху, перестали бути рабами. Молитва, яка прозвучала наприкінці виступу стала немов криком душі цілого народу, змінила душі підлітків, які випадково вплуталися в цю історію. Герої вистави зрозуміли цінність слова Кобзаря, а п’єса передала глядачам надію, що сучасне покоління матиме свідоме і достойне майбутнє та не забуде великого українського генія.

0

Читати ще

Коментарі

глядачі театрали

Органістій треба вже давати

Глядач

Не чекала такого від

Поціновувач творчості

Настуня, Ти -молодець.

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter