Лесю Українку зареєстрували в Instagram

23 Лютого 2016
Студенти та активісти вирішили запустити у соціальну сітку профіль поетеси Лесі Українки. Відтак, активна молодь показала, як би міг виглядати Instagram видатної волинянки.

У Луцьку навіть відкрили фотовиставку #‎Lesyaukrayinka. За словами організаторів, ціль дійства – представлення світлин письменниці в дизайнерському варіанті акаунта в мережі Instagram. Організатор – ГО «ЦВОК» (Центр вільної освіти і культури») у партнерстві з «Inner space»

«Ми відповідно стилізували всі зображення з Лесею Українкою, хештегами позначили локації, роки життя та творчості письменниці», – розповіла голова організації «ЦВОК» Ірина Полєтуха.

[caption]
Голова організації «ЦВОК» Ірина Полєтуха та кандидат філологічних наук, доцент Олена Маланій[/caption]

За її словами, це лише початок і вже найближчим часом профіль Українки буде зареєстрований в Instagram, і кожен охочий зможе завітати на її сторінку, а по можливості навіть підписатись на неї.

Про важливість та неординарність постаті поетеси під час заходу розповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури СНУ імені Лесі Українки Олена Маланій: «Хотілося б, щоб для людей Леся Українка була не так історичною постаттю, а сучасником. Вона неординарна особа, космополіт, і її творчість актуальна зараз як ніколи».

Олена Маланій підтримала ініціативу молоді до осучаснення та актуалізації образу Лесі Українки. Адже в інших країнах памятні місця, повязані з культурно-історичними подіями та постатями не просто охороняються, а успішно просуваються як національний культурний бренд і нам варто до цього прагнути, пишатись тим, що в нас є. Також наголосила про ще одну виставку до святкування дня народження української поекти під назвою «Леся Українка в політичному плакаті та постері», що проходить у Музеї Лесі Українки СНУ (навчальний корпус С, вул. Потапова, 9).

Науковець поділилась і цікавими фактами з життя поетеси. До прикладу, багато людей гадають, що Українка народилась в селі Колодяжне. Насправді, це не так, поетеса зустріла свій перший світанок в Новоград-Волинському.

[caption]
Заступник голови організації «ЦВОК» Катерина Панащук[/caption]

Співорганізатор Катерина Панащук також розповіла про близьку дружбу між Лесею Українкою та Ольгою Кобилянська. У своїй переписці ці жінки називали одна одну ласкавими прізвиськами, а також писали дуже ніжні листи одна одній. Відтак, про цих відомих українок ходили чутки, що вони могли бути коханками, хоч сама активістка вважає це прерогативою бульварної преси і масових стереотипів.

Фотовиставка діє з 22 до 26 лютого у «Inner space» (м. Луцьк, вул. Паркова, 5).


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter