«Косо дивляться через російську»: житель Луцька поскаржився відомій телеведучій

06 Грудня 2020

До стріму, який відома телеведуча Яніна Соколова проводить щочетверга, долучився мешканець Луцька. Під час онлайн-зустрічей з підписниками є можливість поставити питання у форматі відеодзвінка, чим і скористався Анатолій.

Він розповів, що переїхав до Луцька із Кривого Рогу та відчуває незручності через спілкування російською мовою.

«У 13-му році, коли навчався на історичному факультеті, їздив на Майдан, хотілося поборотися за свою країну. Але зараз через 7 років, живучи на Західній Україні, я почав відчувати на власній шкурі, як це, коли на тебе косо дивляться через російську мову. Скажіть, будь ласка, українець має бути в голові, серці в і діях чи все ж таки і мові?», – поставив питання Анатолій.

«Я одного не розумію: от ви молода людина, ви хочете жити у країні, яку любите, а в ній є українська мова. Ви ж не Азаров, не Янукович і навіть не Арсен Аваков, яким уже важко вивчити українську. Я вважаю єдиною позицію: якщо ти любиш країну, то поважаєш її мову, ти хочеш нею говорити навіть, якщо в тебе куцо виходить», – відповіла телеведуча.

Вона також розповіла, що в рідному Запоріжжі на неї теж буває косо дивляться, коли чують українську, але це її не зупиняє.

«Ви зараз живете у Луцьку, і раптом починаєте там говорити російською… В мене чимало друзів із Луцька, вони тотально українськомовні, навіть смішно з акцентом говорять російською. Спробуйте вчити мову, вам сподобається!», – підсумувала Яніна.

6

Читати ще

Коментарі

Пан

Дурня. Я в 2000-х працював майже рік в Кривому Розі - там українська є на вулицях міста і в громадському транспорті. Кривий Ріг не Донецьк.

Пан 2

А він десь казав, що в Кривому Розі немає української на вулицях?

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter