Запальні фольк-рокові колядки, щедрівки, веснянки та пісня про п’яних дівчат – львівський гурт «Джалапіта» завітав у Луцьк.
Концерт гурту «Джалапіта» відбувся 30 грудня у Палаці культури міста Луцька, - пише Інформаційне агентство Волинські новини.
Консул Генерального консульства Республіки Польща у ЛуцькуКшиштоф Савіцкі розповів, що цей виступ – остання подія цьогоріч, яку організовує Генконсульство. Він нагадав, що рік тому у Луцьку виступив польсько-український колектив «Babooshki». Тоді вокалістка Дана Винницька сказала, що колядка – це молитва за Україну. Це було рік тому, у розпал Євромайдану, але ще до страшних подій лютого. Цього року вирішили також поставити «маленьку крапку над і». Кшиштоф Савіцкі побажав усім присутнім добрих, гарних та мудрих свят.
Львівський гурт «Джалапіта» цього вечора дарував лучанам колядки, щедрівки та веснянки у фольк-рок обробці, а також авторські пісні та композиції на вірші знаного українського поета Грицька Чубая(солістка гурту Соломія Чубай – донька поета). Розпочали виступ зі старовинної колядки походженням із центру України, яка, втім, виявилася близькою для Соломії Чубай.
До слова, гурт об’єднав виконавців не лише із заходу України – віолончеліст Володя Бедзвін походить із Луганська.
Вже під час виконання другої композиції «Ой, перейди, місяцю» вона закликала глядачів співати разом, зізнавшись, що теж «наполовину волинянка». Наступною виконали старовинну колядку, яку приніс у гурт гітарист «Джалапіти» Гордій Старух. Вокалістка зізналася, що виконувати їй цю колядку, яка дуже «хлопчача», складно, тож вона знову попросила публіку підспівувати.
Цього вечора лунали не лише традиційні для різдвяних свят колядки. Так, музиканти вирішили напередодні нового року закликати весну, виконавши запальну веснянку. Наступною виконали пісню на слова Грицька Чубая «Зорями і ромашками».
Допомогти виконати наступну композицію «Зелена яблонь» закликали присутніх у залі дівчат.
Перед виконанням лемківської пісні про кохання Соломія Чубай зізналася, що у Луцьку – лише вдруге, проте вважає місто чудовим.
«Одна поетеса у Львові сказала, що любов вміє воскрешати і вбивати. Я сподіваюся, що любов усіх воскрешатиме», - зауважила солістка гурту.
Виконали також пісню, яку подарував колишній музикант колективу «Танок на Майдані Конго» Діля. Після вбивства першого активіста на Майдані Сергія Нігояна, у січні пісня «Вий, мій ранок», у якій йдеться про любов, стала особливо актуальною. Соломія Чубай тоді дізналася, що майданівець незадовго до загибелі закохався у дівчину на Майдані, яка потім дуже страждала після того, як він полишив цей світ.
Гурт зіграв і колядку бабці солістки Стефи, якій вже виповнилося 92 роки, проте вона досі колядує та любить слухати «Джалапіту» у навушниках. Лучан закликали плескати так гучно, «щоб бабця Стефа почула у Львові». Після цього виконали щедрівки «Маланка» та «Ой, лужку, лужку».
Сюжет наступної лемківської пісні пояснили для тих, хто може не зрозуміти лемківську мову. У пісні йшлося про дівчину з багатої родини, якій батьки не дозволяють любитися із бідним хлопцем. Попри це, пісня завершується хепі-ендом.
Гучні оплески луцької публіки викликала веснянка «Царівна».
Наступну колядку музиканти співали разом із залом. Хоча ця композиція мала б бути останньою у виступі, глядачі влаштували овацію гурту та вимагали виконання пісні на біс. Відтак, завершити концерт вирішили піснею про п’яненьких дівчат, яка, як попередила Соломія Чубай, «може рознести цей зал». Вперше солістка почула цю народну пісню на платівці у виконанні гурту бабусь з Вашингтону. Пісня, у якій чоловік лає жінку, яка повертається п’яною із корчми, найбільше веселить дівчат.
Попри те, що на концерт завітало відносно небагато глядачів, ті, хто відвідав вечір фолк-рокових колядок не лишилися розчарованими. Луцька публіка віддячила музикантам, яких відпустили зі сецни лише після виконання композиції на біс тривалими оплесками.
Під час заходу збирали кошти у скриньки для пожертв на пошиття теплих комбінезонів для українських вояків. Загалом цього вечора вдалося зібрати 672,2 гривні.