Про ЦЕ: якісний секс – запорука щасливого шлюбу

30 Січня 2019

«Таблоїд Волині» продовжує рубрику «Про ЦЕ», в якій йдеться не просто про секс, а про людські страхи, проблеми та шляхи їхніх вирішень; ми розвінчуваємо міфи, спілкуючись із гінекологами, психологами та іншими професіоналами.

Цього разу ми поспілкувались з Юлією Дзюбою – психологинею, експерткою зі стосунків і самовдосконалення. Темою нашої розмови став секс у подружньому житті.

– Що є запорукою міцного шлюбу?

– Усі щасливі сімейні пари щасливі однаково, але природа цього щастя у кожній сім'ї різна. Проте є, звичайно, певні обов'язкові атрибути міцного, щасливого шлюбу – це любов, довіра, повага, взаєморозуміння, прийняття один одного без бажання перекроїти на власний манер, наявність спільних поглядів на життя, інтересів, цілей і, звичайно, приємний інтим.

– Наскільки важливий секс у шлюбі?

– Секс – це фундамент для гармонійних сімейних відносин. Це зв'язна ланка, яка скріплює усі інші атрибути щасливої сім'ї. Без сексу сім'я може, звичайно, існувати, проте, наскільки щасливими і задоволеними будуть її учасники, це вже інше питання.

За допомогою сексу ми висловлюємо ті почуття, які іншими способами неможливо висловити. Також секс має дуже важливу місію – впливати на наш психічний і фізичний стан. Як пояснюють вчені, ще майже дві доби після сексу партнери відчувають »залишковий ефект», тобто: піднесений настрій, бадьорість, задоволення, що покращує і зміцнює взаємозв'язок у парі.

Пари, які задоволені своїм сексуальним життям, живуть довго і щасливо. Взаємне приємне сексуальне життя – must-have щасливого подружнього життя!

– Яку роль відіграє кількість і якість інтиму?

– Якщо сексу мало – треба займатися ним більше! Якщо потреби у кількості в партнерів різні – потрібно знайти золоту середину. Якщо партнери люблять один одного і поважають потреби один одного, вони обов'язково дійдуть згоди у цьому питанні.

Якщо не задовольняє якість сексу – вдосконалюйте техніку, вивчайте потреби один одного, одним словом, творчо підійдіть до цього питання. Проте, як кажуть психологи, «постельные проблемы надо решать за пределами постели». Тобто, якщо у сексі щось не так, то, скоріше за все, партнери віддалились один від одного, стали не такими цікавими один одному, як були на момент створення сім'ї. Тому потрібно працювати у напрямку налагодження взаєморозуміння між партнерами, і, можливо, проблема якості сексу відпаде само собою.

– Чи врятує шлюб секс як подружній обов'язок?

– Однозначно ні. Так, погоджуюсь, секс – хороший засіб закінчення суперечок, акт примирення. Проте, лише на цьому шлюб довго не протягне. Звичайно, якщо причиною розладу в сім'ї була відсутність сексу, то його повернення в сім'ю врятує шлюб.

– Яку роль відіграють почуття та як вони впливають на якість сексу?

– Емоційний зв'язок з партнером, наявність почуттів, є одним з найважливіших факторів досягнення найвищої насолоди. Тобто, коли ми відчуваємо любов, симпатію до партнера, у нас більше шансів досягти сексуального задоволення. Секс без почуттів дуже часто, особливо у жінок, веде за собою почуття провини, розчарування, зниження самооцінки.

Почуття зі знаком «мінус» – образа, гнів, розчарування – відключають сексуальну енергію. Тому перед тим, як йти у ліжко, краще їх залишити за межами інтимного простору.

– Як парі можна урізноманітнити сексуальне життя?

– В теперішній час існує маса варіацій на цю тему: романтичний вечір в незвичній обстановці, секс-іграшки, білизна, танець з елементами стриптизу тощо. Головне, щоб партнери дійшли згоди щодо фантазій у цій сфері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО ЦЕ: ДО ЧОГО ПРИЗВОДИТЬ НАДМІРНА СЕКСУАЛЬНА АКТИВНІСТЬ І ПАТОЛОГІЧНА ЛЮБОВ

– Чи тільки у спальні займатися сексом?

– Зовсім не важливо, де це станеться, головне, щоб поряд була кохана людина!

Займатися сексом можна там, де душа забажає, головне, з дотриманням правил безпеки, цивільного і кримінального кодексу. Ну, і спільне бажання обох партнерів щодо місця інтиму.

– Як змінюється статеве життя після народження дитини?

– Секс в щасливому шлюбі – це розмова, яка починається з першого дня кохання і триває до кінця. Слова у цій розмові – дотики, погляд очі в очі, поцілунки, обійми. Народження дитини – це просто кома у розмові, після якої йде маленька пауза і найважливіший зміст!

Як мама трьох дітей, я з впевненістю можу сказати, що секс після народження дитини виходить на новий рівень – грає новими фарбами, де якість відіграє головну роль. Головна умова – збереження контакту між партнерами під час вагітності і після пологів. Якщо чоловік з розумінням поставиться до цього періоду життя дружини, буде допомагати і підтримувати, то результат не змусить довго чекати. Жінки, які кохають і кохані, – дуже вдячні.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter