Журналісти з'ясували, чому волинський нардеп приховує дочку та дружину

16 Червня 2017
Сергій Мартиняк – член депутатської групи "Воля Народу". І, напевно, один з найбільш непублічних депутатів діючої Ради.

Про це йдеться у матеріалі 112.ua, журналісти якого відшукали незадекларовані статки Мартиняка, а також його цивільну дружину та доньку.

Зустрітися з депутатом особисто журналістам так і не вдалося. Ні на Волині, звідки він родом. Ні в Польщі, де у нього є бізнес. Ні навіть в кулуарах парламенту.

Якщо написати "SerhiiMartyniak" латиницею на будь-якій з польських пошукових систем, можна знайти інформацію про компанію "IRC", до якої має відношення народний депутат України. По виписці з польського реєстру видно, що в кінці 2014 року Сергій Мартиняк вніс у статутний капітал вищезгаданої компанії 8 млн 736 тис. злотих. По курсу на 19.12.2014 це приблизно 2 мільйони 730 тисяч доларів. А після просто вийшов з компанії.Компанії "IRC" немає в декларації народного депутата. Для того, щоб дізнатися більше про такий щедрий внесок у переддень Нового року (також не зазначений в декларації), журналісти приїхали в Польщу в Варшавський окружний суд.Для того, щоб вести господарську діяльність, компанії, підприємці та інші організації зобов'язані реєструватися у державному судовому реєстрі. У Польщі такі реєстри називають скорочено – KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Ознайомитися з інформацією може кожен. По компанії "IRC" отримали два томи документів. Серед них відомості про статутний капітал компанії, фінансові операції з оригінальними підписами акціонерів і багато чого іншого.Проаналізувати документи допоміг юрист товариства з польских журналістів - Міхал Яшевськи (Michał Jaszewski). Виявилося, що внесок 8 мільйонів 736 тисяч злотих здійснено не грошима, а майном депутата в Іспанії. На одному з найпопулярніших курортів Середземного моря – Коста-Брава, місто Бланес. Територія, де розташована вілла в 500 квадратних метрів, – за розмірами понад 900 квадратів.

У Польщі такі операції з нерухомістю називають "апортом". В останній день Нового року народного депутата України Сергія Мартиняка вже немає серед акціонерів польської компанії "IRC". Правда, ненадовго.

Вже на наступний день 1 січня 2015 року народний депутат повертається і знову вносить в статутний капітал компанії майно в Іспанії. На цей раз – земельна ділянка в сусідньому місті Льорет-де-Мар. Її вартість 429 тисяч злотих. По курсу на 01.01.2015 це приблизно 134 тисячі доларів. Після чого депутат знову виходить зі складу акціонерів.
Земельна ділянка потрапила під необхідність вносити її в електронну декларацію. Але ні в одній з декларацій ми не знайшли майна в Іспанії та відомостей про відчуження корпоративних прав. Що ще раз доводить наміри дій Сергія Мартиняка.

Всі акції народного депутата, а значить і дві іноземні нерухомості, перейшли до одної особи - громадянки України Ольги Лихач.

За даними довідника Ольга Лихач прописана в Луцьку за однією адресою разом з Олесею Лихач. Жінки народилися в один день і очевидно є рідними сестрами.На фейсбук-сторінці зазначено, що Лихач проживають в Льорет-де-Мар, Іспанія.
Під фотографією в одній із соціальних мереж знайшли коментар. Олесю згадали і тут.На іншій фотографії 2009-го року Ольга Лихач зображена з жінкою. З нею ж фотографія через 7 років. Знімки зроблені на цій веранді готельно-ресторанного комплексу "Садиба на Джерелах". 35-ий кілометр траси Луцьк – Рівне.

Власниками комплексу є народний депутат України Сергій Мартиняк та Іванна Кварцяна. На останній сторінці у ФБ пізнаємо жінку з фотографій Ольги Лихач.Цікаво, що за довідником Іванна Кварцяна та Сергій Мартиняк прописані за однією адресою.А їх фактичне місце проживання так само не відрізняється. Село Гаразджа, що в 15 кілометрах від Луцька.

За словами сусідів Іванна Кварцяна – сестра "пана курчака". Так на Волині прозвали депутата Сергія Мартиняка, який є засновником агропромгрупи "Пан Курчак", що об'єднує 7 великих підприємств. Більшість з них виробляють м'ясо. У підприємств є євро-номер, який дає дозвіл на експорт продукції в країни Євросоюзу.

За даними журналістів, експорт компаній агропромгрупи "Пан Курчак" на польську "CapitalTrade" за 2016 рік склав 248 мільйонів гривень. А з початку 2017 року – 74,6 мільйонів гривень. Але про це трохи пізніше.

Дочка Іванни Кварцяної і, як вже стало відомо, племінниця народного депутата Сергія Мартиняка – Богдана, вчилася і живе за кордоном.На своїй сторінці в instagram Богдана зображена з маленькою дівчинкою, яку ласкаво називає Стасею і сестричкою.
Цікаво, що у Ольги Лихач є дочка. І її теж звуть Стася.А якщо згадати коментар, де згадувалася Олеся і С. В., тобто Мартиняк Сергій Васильович, картина вимальовується. Стася – це спільна дитина Ольги Лихач і народного депутата Сергія Мартиняка. У декларації ні дружини, ні дитини. Вже пізніше телефоном депутат підтвердив лише наявність спільних дітей з Ольгою Лихач і що не обов'язково для цього бути одруженим.

У 2015 році компанія "IRC" інвестувала в елітну нерухомість міста Варшава на суму, яка еквівалентна 1 мільйону доларів.

Цікаво, що компанія "IRC" ділить офіс з компанією "CapitalTrade", від якої отримує дивіденди. А на "CapitalTrade" йде експорт від компаній агропромгрупи "Пан Курчак", яка належить народному депутату.

Компанію "IRC" заснувала полячка Рената Квечень. Через три роки вона подарувала компанію Ользі Лихач і Марії Поцілунок.
Згідно декларації народного депутата, Януш Квечень, людина з таким же прізвищем, зробив подарунок Сергію Мартиняку на суму майже пів мільйона гривень. Коли журналісти розшукали Януша Квеченя в Луцьку, він сказав, що його подарунок – це їх бізнес-справи з Сергієм Мартиняком.

Другий власник компанії "IRC" Марія Поцілунок так само обдарувала депутата більше, ніж на мільйон гривень.Жінка проживає в селі Буяни, Волинської області. Ось у цьому будинку.За словами сусіда, Марія Поцілунок – мама народного депутата Сергія Мартиняка. Цю інформацію підтвердив чоловік, який вийшов з літньої кухні її будинку. Виявилося, це був її чоловік – Юрій Снопко.Компанія "IRC" належить родичам народного депутата. І якщо Сергій Мартиняк може впливати на компанію, то за українським антикорупційним законодавством він так само може бути кінцевим бенефіціаром компанії "IRC".

Поспілкуватися з Сергієм Мартиняком журналістам вдалося лише по телефону. Причетність до польської компанії та іспанського майна народний депутат спростував. Але як тоді пояснити те, що і сам Сергій Мартиняк, за словами сусідів, частіше буває в Іспанії, ніж в селі Гаразджа?

Або як те, що племінниця депутата відпочиває з подружками на іспанській віллі?
Всі деталі, які зібрали журналісти, доводять безпосереднє відношення народного депутата України Сергія Мартиняка до компанії "IRC". І для цього дійсно не обов'язково бути одруженим.
0

Читати ще

Коментарі

ввп

Як сторонний читач не розумiю

Анонім

о мати рідна!!!! таблоїду

Лучанка

Ну все, ще одна безсонна ніч!

Real cc

Нічого вони не розводили,

для захисників

Депутати зобов'язані

Анонім

112 какналу заплатили за це

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter