Журналісти з'ясували, чому волинський нардеп приховує дочку та дружину

16 Червня 2017
Сергій Мартиняк – член депутатської групи "Воля Народу". І, напевно, один з найбільш непублічних депутатів діючої Ради.

Про це йдеться у матеріалі 112.ua, журналісти якого відшукали незадекларовані статки Мартиняка, а також його цивільну дружину та доньку.

Зустрітися з депутатом особисто журналістам так і не вдалося. Ні на Волині, звідки він родом. Ні в Польщі, де у нього є бізнес. Ні навіть в кулуарах парламенту.

Якщо написати "SerhiiMartyniak" латиницею на будь-якій з польських пошукових систем, можна знайти інформацію про компанію "IRC", до якої має відношення народний депутат України. По виписці з польського реєстру видно, що в кінці 2014 року Сергій Мартиняк вніс у статутний капітал вищезгаданої компанії 8 млн 736 тис. злотих. По курсу на 19.12.2014 це приблизно 2 мільйони 730 тисяч доларів. А після просто вийшов з компанії.Компанії "IRC" немає в декларації народного депутата. Для того, щоб дізнатися більше про такий щедрий внесок у переддень Нового року (також не зазначений в декларації), журналісти приїхали в Польщу в Варшавський окружний суд.Для того, щоб вести господарську діяльність, компанії, підприємці та інші організації зобов'язані реєструватися у державному судовому реєстрі. У Польщі такі реєстри називають скорочено – KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Ознайомитися з інформацією може кожен. По компанії "IRC" отримали два томи документів. Серед них відомості про статутний капітал компанії, фінансові операції з оригінальними підписами акціонерів і багато чого іншого.Проаналізувати документи допоміг юрист товариства з польских журналістів - Міхал Яшевськи (Michał Jaszewski). Виявилося, що внесок 8 мільйонів 736 тисяч злотих здійснено не грошима, а майном депутата в Іспанії. На одному з найпопулярніших курортів Середземного моря – Коста-Брава, місто Бланес. Територія, де розташована вілла в 500 квадратних метрів, – за розмірами понад 900 квадратів.

У Польщі такі операції з нерухомістю називають "апортом". В останній день Нового року народного депутата України Сергія Мартиняка вже немає серед акціонерів польської компанії "IRC". Правда, ненадовго.

Вже на наступний день 1 січня 2015 року народний депутат повертається і знову вносить в статутний капітал компанії майно в Іспанії. На цей раз – земельна ділянка в сусідньому місті Льорет-де-Мар. Її вартість 429 тисяч злотих. По курсу на 01.01.2015 це приблизно 134 тисячі доларів. Після чого депутат знову виходить зі складу акціонерів.
Земельна ділянка потрапила під необхідність вносити її в електронну декларацію. Але ні в одній з декларацій ми не знайшли майна в Іспанії та відомостей про відчуження корпоративних прав. Що ще раз доводить наміри дій Сергія Мартиняка.

Всі акції народного депутата, а значить і дві іноземні нерухомості, перейшли до одної особи - громадянки України Ольги Лихач.

За даними довідника Ольга Лихач прописана в Луцьку за однією адресою разом з Олесею Лихач. Жінки народилися в один день і очевидно є рідними сестрами.На фейсбук-сторінці зазначено, що Лихач проживають в Льорет-де-Мар, Іспанія.
Під фотографією в одній із соціальних мереж знайшли коментар. Олесю згадали і тут.На іншій фотографії 2009-го року Ольга Лихач зображена з жінкою. З нею ж фотографія через 7 років. Знімки зроблені на цій веранді готельно-ресторанного комплексу "Садиба на Джерелах". 35-ий кілометр траси Луцьк – Рівне.

Власниками комплексу є народний депутат України Сергій Мартиняк та Іванна Кварцяна. На останній сторінці у ФБ пізнаємо жінку з фотографій Ольги Лихач.Цікаво, що за довідником Іванна Кварцяна та Сергій Мартиняк прописані за однією адресою.А їх фактичне місце проживання так само не відрізняється. Село Гаразджа, що в 15 кілометрах від Луцька.

За словами сусідів Іванна Кварцяна – сестра "пана курчака". Так на Волині прозвали депутата Сергія Мартиняка, який є засновником агропромгрупи "Пан Курчак", що об'єднує 7 великих підприємств. Більшість з них виробляють м'ясо. У підприємств є євро-номер, який дає дозвіл на експорт продукції в країни Євросоюзу.

За даними журналістів, експорт компаній агропромгрупи "Пан Курчак" на польську "CapitalTrade" за 2016 рік склав 248 мільйонів гривень. А з початку 2017 року – 74,6 мільйонів гривень. Але про це трохи пізніше.

Дочка Іванни Кварцяної і, як вже стало відомо, племінниця народного депутата Сергія Мартиняка – Богдана, вчилася і живе за кордоном.На своїй сторінці в instagram Богдана зображена з маленькою дівчинкою, яку ласкаво називає Стасею і сестричкою.
Цікаво, що у Ольги Лихач є дочка. І її теж звуть Стася.А якщо згадати коментар, де згадувалася Олеся і С. В., тобто Мартиняк Сергій Васильович, картина вимальовується. Стася – це спільна дитина Ольги Лихач і народного депутата Сергія Мартиняка. У декларації ні дружини, ні дитини. Вже пізніше телефоном депутат підтвердив лише наявність спільних дітей з Ольгою Лихач і що не обов'язково для цього бути одруженим.

У 2015 році компанія "IRC" інвестувала в елітну нерухомість міста Варшава на суму, яка еквівалентна 1 мільйону доларів.

Цікаво, що компанія "IRC" ділить офіс з компанією "CapitalTrade", від якої отримує дивіденди. А на "CapitalTrade" йде експорт від компаній агропромгрупи "Пан Курчак", яка належить народному депутату.

Компанію "IRC" заснувала полячка Рената Квечень. Через три роки вона подарувала компанію Ользі Лихач і Марії Поцілунок.
Згідно декларації народного депутата, Януш Квечень, людина з таким же прізвищем, зробив подарунок Сергію Мартиняку на суму майже пів мільйона гривень. Коли журналісти розшукали Януша Квеченя в Луцьку, він сказав, що його подарунок – це їх бізнес-справи з Сергієм Мартиняком.

Другий власник компанії "IRC" Марія Поцілунок так само обдарувала депутата більше, ніж на мільйон гривень.Жінка проживає в селі Буяни, Волинської області. Ось у цьому будинку.За словами сусіда, Марія Поцілунок – мама народного депутата Сергія Мартиняка. Цю інформацію підтвердив чоловік, який вийшов з літньої кухні її будинку. Виявилося, це був її чоловік – Юрій Снопко.Компанія "IRC" належить родичам народного депутата. І якщо Сергій Мартиняк може впливати на компанію, то за українським антикорупційним законодавством він так само може бути кінцевим бенефіціаром компанії "IRC".

Поспілкуватися з Сергієм Мартиняком журналістам вдалося лише по телефону. Причетність до польської компанії та іспанського майна народний депутат спростував. Але як тоді пояснити те, що і сам Сергій Мартиняк, за словами сусідів, частіше буває в Іспанії, ніж в селі Гаразджа?

Або як те, що племінниця депутата відпочиває з подружками на іспанській віллі?
Всі деталі, які зібрали журналісти, доводять безпосереднє відношення народного депутата України Сергія Мартиняка до компанії "IRC". І для цього дійсно не обов'язково бути одруженим.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter