Великий піст: «за» і «проти» від луцьких депутатів

26 Лютого 2015
Триває перший тиждень Великого посту, періоду очищення як духовного, так і фізичного.

Як ставляться до такого утримання, чи постять, обмежуючи себе у спокусах, депутати та чиновники Луцької міської ради дізнавався "Таблоїд Волині".

Андрій ОсіповВи ж знаєте, що з християнських мотивів не можна говорити про те, чи постиш. Навіть в Біблії є слова, що той, хто постить і хвалиться цим, – постить неправедно. Піст - це те, чим не потрібно хизуватися і говорити на кожному кроці, адже справжня нагорода за праведний піст не на землі, а на небесах.

Оскільки я справжній християнин, для мене ця річ дуже особиста, до неї я серйозно ставлюся уже протягом кількох років. Для мене піст – це час роздумів. Піст повинен більше бути духовним, аніж тілесним.

Кажуть, що немає різниці, їси ти м’ясо чи ні, якщо ти «їси» людей. Отож, головне не «їсти» людей, не створювати собі ворогів, пам’ятати, що потрібно любити себе і ближніх своїх. Я намагаюся дотримуватися цих принципів. Мені важко це дається, оскільки я опозиційний політик. Чимало сварок утворюється, мимоволі вже й сам до них долучаєшся.

Та все ж треба спробувати гідно прожити період посту. Загалом, Великдень – це одне із моїх улюблених і найважливіших свят, до нього потрібно готуватися.

Павло ДанильчукСкрупульозно дотримуватися посту не буду, що стосується їжі. Точно не буду споживати м’яса, так для себе вирішив. Але першою чергою це повинен бути піст для думок. Щоправда, у тій ситуації, що зараз у державі, важко буде цього дотримуватися, адже важко стримувати себе, свої емоції. Кажуть, що потрібно прощати всім у піст. Прощати ворогам нашим не збираюся і не буду.

Хай цей піст дасть нам мудрості, сили, внутрішнього збагачення, щоб об’єднатися і перемогти ворога.

Ірина КонстанкевичЄ думка, є плани, хотіла би почати постити. Проте в силу певних обставин, які пов’язані зі станом здоров’я, цього не роблю. Думаю, що це лише ситуативно і все-таки потім почну дотримуватися посту. Та, все ж, найголовніше не те, що в рот, а те, що з рота. Головне – духовне очищення, звертати увагу на покращення морально-етичних якостей нашого життя.

Сергій ГригоренкоПосту я не дотримуюся. Віруючий, але не православний. З повагою ставлюся до православного посту, але не пощу. Я шаную Біблію, а там вказано, що піст ‒ це особливий стан душі окремої людини. На мою думку, не варто прив’язуватися до дат і традицій, постити потрібно, коли є особиста потреба у цьому.

Лариса СоколовськаНамагаюся дотримуватися посту. Складно то вдається, тому що вважаю, що піст ‒ це, в першу чергу, не те, що у вуста, а те, що з вуст. Так от те, що стосується «з вуст» ‒ дотримуюся. Це вдається легше. Тобто, нікого не ображати, не лихословити і намагатися жити за законами Божими.


Микола ДендіберінПосту я не дотримуюся. У мене робота є фізична: то заняття з дітьми, то робота в дворі. Тому, якщо я буду притримуватися суворого посту, то просто впаду і помру, адже доводиться дуже важко працювати фізично. А щодо утримання від спокус… Я жива людина і ніщо людське мені не чуже, себе я ні в чому не обмежую. Життя ж одне.

Ігор ПоліщукЯ не дотримуюся посту, тому що я колись жив в Києві і мені на все життя запам’ятався біл-борд, де були написані слова владики Михаїла про те, що в піст головне не їсти одне одного. Тому я дотримуюся такого правила в піст. В час посту стараюся обмежити походи у різноманітні заклади.

Євгеній ТкачукБуду відвертим – посту не дотримуюся. Але стараюся більше вживати рибу замість м’яса. Щодо інших спокус…На дискотеки, приміром, я не ходжу. Тим паче, що така ситуація зараз в країні.

Богдан ГончарукНе можу однозначно сказати, що дотримуюся пусту. Але, принаймні, намагаюся це робити. А щодо духовного посту, то я завжди намагаюся ні з ким не сваритися. Стараюся утриматися від спокус. Але ще мало часу пройшло від початку посту, тож, поки дотримуватися виходить. Далі буду бачити.

Богдан ШибаПосту дотримуюся. Тому що я практикуючий християнин і стан здоров’я зобов’язує мене стежити за тим, що я їм. Я почав з того, що в прощену неділю в соборі простив всім, на кого мав зло, попросив пробачення у всіх, за посередництвом Господа Бога через молитву, аби вони простили мене. Стараюся під час посту менше звертати увагу на спокуси і не наживати собі таких проблем, за які потім потрібно просити пробачення.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter