• банер чікос

Гаражні секрети депутата Миколи Яручика

24 Січня 2016
Текст і фото: Юрій РИЧУК

– Мій гараж? А для чого вам? – здивовано перепитав Микола Яручик.

– Розумієте, «Таблоїд Волині» пише про відомих волинян… Можна їх довго розпитувати про життя, інтереси і погляди. А можна глянути, як влаштований їх приватний простір… Погодьтеся, немає більш «свого» приміщення для чоловіка, ніж його гараж.

– Хм… – депутат і бізнесмен думав якихось п’ять секунд. – Та поїхали. Сьогодні ввечері й покажу. Чекайте мене у центрі, завезу.

Коли їхали у бік села Рованці, де сім років тому Микола Яручик збудував собі будинок, зауважив: «Ви ж тільки вкажіть, що це ваша ідея, а не моя, добре? А то скажуть: геть нема вже чого Яручику робити, гаражем вирішив хвалитися»

ЯРУЧИКОВА «ХУДОБА»

Коричневі двері гаража повільно повзли вгору, за ними у світлі автомобільних фар заметушилися тіні.

– У мене три коти живе в гаражі, – пояснив господар. – Їм тут не холодно, я опалення провів, навіть в мороз не менше 12 градусів. І на двір можуть ходити: бачите, в гаражних воротах спеціальний хід зроблений.

Гараж доволі просторий, на підлозі і стінах – сіра плитка. Попри стереотип (принаймні в голові автора цих рядків), у центрі немає звичної ями. «Я ж тільки їздити вмію. Авторемонт – не моє. Якщо треба щось – заганяю до Женіка Ткачука» (Євгеній Ткачук – депутат міської ради, голова фракції БПП, власник станції технічного обслуговування, особистий друг Миколи Яручика – авт.)

В гаражі – світло, як удень. Господар тішиться: то потужні й економні LED-лампи. Ними віднедавна торгує його фірма «Апельсин». Ними ж обладнані усі домашні помешкання підприємця.

[caption]
Партнер рубрики «Гаражні секрети» - СТО «Прибалт Сервіс»[/caption]

Пішли на «екскурсію». Микола запевняє: до приїзду не готувався і спеціально не прибирав. Любить, коли все на місці і під рукою.

– Ось тут у мене рибальське спорядження. Тут мішки з цементом – восени робив дренажну яму, лишилося. Це – тример, газонокосарка, снігоприбирач. …А тут я «покулібнічав»: таку от панель для ручного інструменту зробив, дуже зручно.

Між лопатами, граблями, вилами та іншим реманентом на стіні висить несподіване: металевий сікач s-подібної форми, яким у селах корм для худоби дрібнять.

[caption]
Микола Яручик і сікач, яким він працює у саду[/caption]

– Невже свиней тримаєте? Чи корову?..

– Ну що ви! – регоче Микола. – Мені котів вистачає. А сікачем я грудки грунту в саду дрібню, або на дорозі розрівнюю, як грейдер пройде. Але ви праві – таким інструментом мої батьки в Новоставі оспипку з буряками худобі січуть.

Тим часом Яручикова «худоба» - троє вгодованих котів – перестає ховатися від об’єктиву непроханого гостя і всідається «колєйкою» на батареї: гріються.

[caption]
В гаражі Миколи Яручика котам є де зігрітися[/caption]

НЕСПОДІВАНИЙ ЯРУЧИК: «ІНТІЛІГЄНТНИЙ» І З ЛОПАТОЮ

– Не всі вірять, але я справді люблю роботу по господарству. Дриллю, молотком, сокирою чи кущорізом попрацювати – за милу душу. Відпочиваєш, відволікаєшся. – згадавши про кущі, господар показує ряд акуратних декоративних кущиків вздовж краю подвір’я.

Подвір’я без снігу – буквально вранці Микола вмикав снігоприбирач. Дочищав лопатою, куди прибирач не дістав. Це взимку, а влітку регулярно миє бруківку автомийкою. До мийки спеціально для «дворових» робіт прилаштував утричі довший шланг.

– Якось стрижу газонокосаркою траву вздовж паркану. – пригадує Микола. – Підходить жіночка з «Волиньгазу», каже: де можна побачити Миколу Яручика? Я показники газу прийшла перевірити. Кажу: то я. Тітонька аж почервоніла: ой, а я думала, ви такий інтілігєнтний!

[caption]
Гараж Миколи Яручика - своєрідна «клуня», де зберігаються усі необхідні для господарства інструменти і техніка[/caption]

ПЕРШИМ ДІЛОМ ГАРАЖ, ХАТА - ПОТІМ

На 21-сотковій ділянці землі, де в кінці «нульових» збудувався Микола Яручик, місця вистачило і на дім з гаражем, і на сад зі 130 деревами. Є фруктові сорти, є й берізки. Господар регулярно обробляє їх, для чого у гаражі зберігає оприскувач і садову хімію.

– Мрію зробити автоматичний полив саду. Бачив такий вдома у міського голови Миколи Романюка – і собі такий захотів. Дуже зручно і практично.

Ще серед «гаражних» планів Миколи Яручика – додати приміщенню ще більшої організованості: навішати полок. Аби кожен інструмент був у визначеному місці. «По полочках», коротше кажучи.

– Друзі інколи сміються: нащо усе це купуєш? Ти ж використовуєш його раз в рік! А мені соромно позичати в когось якийсь інструмент. Тепер от в мене позичають. І завжди під рукою все є – насадка, викрутка чи ще щось.

Микола пригадує: коли став будуватися, гараж завершив першим ділом.

– Жив тоді в однокімнатній квартирі на третьому поверсі. Зберешся, приміром, на рибалку – поки все винесеш, приїдеш з рибалки – доки все занесеш! А тут: заїхав, кинув усе на полицю, увімкнув сигналізацію – і додому. Красота! Виходить, перше, для чого був потрібен гараж – то навіть не для машини, а для рибальських снастей…
Партнер рубрики «Гаражні секрети» на «Таблоїді Волині» - СТО «Прибалт Сервіс»

[caption]
Хід у будинок з гаража робив таким чином, щоби бути «полки». Тепер тут зберігаються рибальські снасті і будматеріали [/caption]

[caption]
Дуже давно Микола Яручик привіз з офісу «Апельсина» стару бухгалтерську шафу. Тепер на ній – автокосметика, хімія, дрібний інструмент, каністри з бензином і купа інших необхідних речей[/caption]

[caption]
«А тут я «скулібнічав» – от таку панель для ручного інструменту зробив. Щоб все під рукою і все видно» – розповідає господар[/caption]

[caption]
Окрема гордість і втіха Миколи – набір інструментів Jonnesway. У ньому більше сотні інструментів і насадок[/caption]

[caption]
Для котів у яручиковому гаражі є навіть спеціальна лежанка – поближче до батареї[/caption]

[caption]
Коти у гаражі не голодують[/caption]

[caption]
У гаражі Миколи Яручика немає автомобільної ями. В разі потреби він довіряє свою Kia Sorento майстрам на СТО[/caption]

[caption]
Микола Яручик збудував гараж перш, аніж сам дім[/caption]

[caption]
Безліч речей у гаражі Миколи Яручика нагадують, що господар – заядлий рибалка[/caption]

[caption]
У гараді прохолодно. Дається взнаки довго відкритий вхід. Хоча як правило, навіть в морози температура не опускається нижче 12 градусів, каже господар[/caption]

[caption]
«Лопатно-садова» панель в гаражі у Миколи Яручика[/caption]

[caption]
Котячий лаз: чотирилапі співмешканці Миколи Яручика можуть самі вирішувати, що їм робити – грітися у гаражі чи гуляти надворі[/caption]
0

Читати ще

Коментарі

іра

Хороший матеріал,"живий"!

Рибалка Grekus.

Юрі за статтю величезний

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter