Волинський байкер-енергетик реставрує радянські мотоцикли. ФОТО

19 Лютого 2019

Головний енергетик Володимира-Волинського має цікаве хобі: з купи металобрухту він робить собі «залізних коней».

Про незвичне захоплення Миколи Литвинчука написала прес-служба енергетиків на сайті ПрАТ «Волиньобленерго».

Поза роботою директор Володимир-Волинської філії «Волиньобленерго» захоплюється не лише традиційними мисливством і риболовлею, а й ресаврацією мотоциклів. Микола Литвинчук відновлює, переважно, радянські мотоцикли, які випускали у 50-60-х роках минулого століття – ІЖ-49 та ІЖ-56. Найстаріший відреставрований ним байк «розміняв» восьмий десяток років, а той, яким енергетик користуєтся найбільше – 1959 року випуску, «одноліток» пана Миколи.

Волинянин захопився реставрацією «залізних коней» десять років тому, і за цей час повністю відреставрував п'ять мотоциклів. Роботи із відновлення одного займають майже рік, адже мотоцикл потрібно розібрати «до гвинтика», а потім «зліпити до купи».

Дійшло до того, що директора філії «Обленерго» вже добре знають на складах металобрухту, а іноді привозять зламані байки просто йому додому, чим дуже «тішать» дружину.

«Важко передати відчуття задоволення, коли з купи металу, який збираєш на пунктах прийому металобрухту, ринках, за оголошеннями, народжується справжній «залізний кінь». Ця кропітка робота вимагає дуже багато часу і терпіння, але коли сідаєш на мотоцикл, слухаючи звук роботи мотора, якому вже понад 70 років, мчиш польовими дорогами, вдихаючи пахощі квітучої пшениці та жита, – це відчуття не передати жодними словами», – запевнив Микола Литвинчук.
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter