Волинянин вирощує унікальний виноград

01 Жовтня 2020

У селі Заставне Іваничівського району Волині фермер Сергій Забавка разом з дружиною Наталею займаються вирощуванням винограду у теплицях. І ягоди виростають тут небувалого розміру, пише Seeds.

«У Заставному на 17 сотках землі я організував вирощування винограду у шести теплицях. Аналогів йому на Волині немає. А грона звисають небувалих розмірів, що й заморський не завжди такий виросте», – розповідає фермер.

Сам Сергій родом із Дніпровщини, а виноградарство — справа сімейна. У Заставному почав займатися вирощуванням помідорів, але справа виявилася не дуже вдалою. Зараз Сергій активно розвиває 57 сортів, а ще 15 – в перспективі.

«Всі види приживаються однаково добре, але не всі вкоріняються. Серед тих, яким найбільш до вподоби волинський ґрунт, столові – “Забава”, “Перевтілення”, “Фавор”. Зростає і сім винних сортів. Цьогоріч перші грона зрізали 10 липня, а завершити плануємо до кінця серпня. Реалізовуємо плоди на ринках “Шувар” у Львові, Нововолинському ринку, продаємо відпочивальникам на Світязі», – зазначив Сергій Забавка.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter