Грудне вигодовування на публіці: «за» і «проти» волинських мам

08 Серпня 2019

З 1 по 7 серпня тривав Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Для матусь цей процес – абсолютно природнє щоденне явище, проте в перехожих часто викликає обурення та жваві дискусії.

Отож, грудне вигодовування в публічних місцях: природній процес чи табу? На це питання «Таблоїду Волині» відповіли волинські мами, які годують чи вже успішно пройшли цей період.

Відома волинська блогерка Ірина Лиса зізналась, що ця тема для неї надто особиста та інтимна. Свою донечку волинянка годувала майже до двох років.

«Спочатку до годування в публічних місцях я ставилась дуже критично та упереджено. Я не розуміла, як так можна. Але, як показує практика, дитині байдуже, де ви знаходитесь, коли вона хоче їсти».

Блогерка практикувала грудне вигодовування, але стверджує, що їй не було комфортно, і вона все робила «закрито» від чужих очей. Ірина переконана, що цей процес – надто інтимний і не для загалу.

«Але зараз я розумію тих матусь, які це роблять, і скоріше підтримую, ніж навпаки», – додала Ірина.


Волинянка Анастасія Крийкова розповіла, що годувала свою дитину до року і шести місяців. Але до грудного вигодовування на публіці ставиться негативно.

«Вважаю, що виставляти свої груди загалу – не гарно», – прокоментувала мама.

Волинянка вважає, що завжди ліпше знайти «закрите» місце в магазині чи зайти до роздягальні.


Журналістка Наталія Голодюк розповіла, що свого сина годувала майже 1,5 роки. Її меншій донечці Орисі зараз 8 місяців, проте супермама планує кормити дівчинку довше.

«До годовування в публічних місцях ставлюся позитивно, адже у нашому суспільстві потрібно боротися за грудне вигодовування. Для нас нормальне явище – це дурник, суміш та пляшечка, хоча це зовсім не природньо, але обурення викликає, коли мама годує дитину на вулиці», – поділилася вона.

Наталя кормить Орисю всюди, де їй потрібно: на вулиці, в кафе, на фестивалі. Для них це не є дискомфортом.

«Чому дівчина в шортиках-трусиках – це нормально, а мами з частково оголеними грудьми під час грудного вигодовування – ні?», – обурилася журналістка.

Волинянка ніколи не чула образ чи дорікань у свій бік, хоча зізнається, що у деяких подруг виникали неприємні ситуації.


Директорка з розвитку медичного центру «Боголюби» Тетяна Петровська розповіла, що ставиться до грудного вигодовування цілком нормально.

«Я вважаю, що в першу чергу потрібно дбати про дитину. Це її фізіологічна потреба. Зараз існує чималий вибір спеціального одягу, який значно полегшує цей процес», – зауважила мама чотирьох дітей.

Сама волинянка такого не практикувала, оскільки у неї не було грудного молока.


Блогерка та волинська фотографка Ірина Дяченко розповіла, що меншу дитину годувала до 10 місяців. Припинила грудне годування після того, що донечка почала активно їсти інші продукти.

«Декретної відпустки у мене не було. Я постійно возила дитину з собою. Часто годувала на публіці, і ставлюся до цього позитивно», – заявила фотографка.

Ірина завжди носить з собою плед та з радістю вигодовує дитину грудьми навіть в ресторані чи парку.


Ми вирішили провести власне дослідження і виклали опитування щодо цього питання на своїй фейсбук-сторінці. На наше питання відповіли 250 респондентів: 51% читачів відповіли, що грудне вигодовування – нормальний процес, а 49% висловилися негативно.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter