Відомі лучанки Оксани розповіли про свої імена

06 Лютого 2016
6 лютого святкують іменини жінки з чарівним іменем Оксана. Воно має грецьке коріння: корінь «ксенос» означає «чужоземний». Деякі дослідники вважають, що ім’я Оксана є похідним від імені Ксенія. У такому випадку воно може означати «гостинна».

З нагоди свята «Таблоїд Волині» поспілкувалися з лучанками-Оксанками.


Громадська діячка і дружина народного депутата Оксана Гузь розповідає, що дуже любить своє ім'я. Іноді її називають Ксенею, їй це також подобається, бо саме так називав її дідусь, якого дівчина дуже любила. А от за Ксюшу може образитись, не сприймає такого звертання до себе з дитинства.

«Моє ім'я означає «гостинна», «подорожуюча», і це точно про мене! Я з радістю зустрічаю гостей і дуже легка на підйом, щоб кудись зібратися: чи то просто в гості, на прогулянку, чи в якусь довгострокову подорож вирушити, чи вирішити змінити місце/місто проживання за кілька годин».

У родині дівчини Оксан не було. Ім'я обирав тато, поки родичі сперечалися, як назвати. Одна бабуся пропонувала, щоб дівчинка була Христиною, але інша як почула, то приїхала до Львова з наполегливим проханням, що не варто так називати, бо в неї погане сприйняття сусідки з таким ім'ям. Натомість запропонувала, щоб була Іриною, але так звати тітку, тому з’явився новий аргумент: дві Іри не зживуться під одним дахом. Ще був варіант мами – Юлія, проте батько просто пішов і записав у свідоцтві про народження: «Оксана». Каже, що просто сподобалося.


Керівник сімейної академії «ПЛАЙ» Оксана Струк розповідала, що ім’я їй обирав батько. Дорослою запитувала, чому вибір був саме таким, на що він відповів: «А ти фотки свої дитячі бачила? Там все зрозуміло: дивишся в очі і розумієш, що інших варіантів немає».

Після закінчення школи влаштувалася на свою першу роботу, де було дві Оксани. Тому, щоб не плуталися, Оксану Струк стали називати Ксенею, а іншу – Ксюша, і відтоді «Оксана» залишилася хіба для рідних. Зараз Ксеня і на Оксану навіть може не відгукуватися. А на новій роботі, коли просять покликати Оксану до телефону, колеги кажуть, що тут таких немає.

Ім’я своє жінка любить, особливо коли його вимовляв маленький синочок і називав мама Куцана – це таке своєрідне злиття двох форм імені.


Випусковий редактор «Волинського Агентства Розслідувань» Оксана Побережнюк, більше відома як Зю Побережнюк, планує змінити своє ім’я на подвійне – Оксана-Зю.

У дитинстві їй завжди подобалися незвичні імена. Старшу сестру, яка обрала ім’я для молодшої, батьки назвали Мирославою, а молодшу – популярним іменем. А Оксана завжди мріяла, щоб у неї теж було незвичне ім’я, аби чимось вирізнятися.

У силу імені дівчина не дуже вірить, але коли стала «Зю», каже, що життя кардинально змінилося.

Оксаною називають лише батьки та родичі, всі решта кличуть – Зю. Багато людей навіть не знають справжнього імені.

«Іноді, коли знайомлюся з новою людиною, і бачу, що людина консервативна, то представляюся Оксаною», – розповіла дівчина.

Зараз Оксана думає над тим, щоб змінити ім’я, бо «псевдо Зю – це вже частина мене. Майже усі називають Зю, тому часом забуваю, як мене звуть по документах, можу не відгукнутися на Оксану».


Працівниця піцерії «Фелічіта» Оксана Стрижеус розповідає, що в сім'ї шестеро дітей, і всім імена давав тато. У характеристику та силу імені вірить, адже щоразу, коли читала описи про Оксан, складалося враження, що характер списували саме з неї. І ніколи не замислювалася, що можна називатися іншим іменем. Усіх братів і сестру називали в честь когось, тому Оксану вирішили назвати просто так. І ще – тоді в селі, де народилася дівчина, називати дівчаток Оксанами було модно, такий собі «бум Оксан».


Для візажиста Оксани Гирич ім’я також обирав тато. Назвали на честь прабабусі, на яку казали «баба Оксенька». Бабуся була дуже доброю людиною, тому дівчина ім’я своє любить. Друзі і близькі називають по-різному. Оксана вважає, ім’я впливає на характер, але лише частково – у співвідношенні з датою народження, знаком зодіаку і роботою людини над собою.

Мабуть, неспроста так для більшості Оксан обирали ім’я татусі, а українські співаки присвячували Оксанам пісні. Чимось це ім’я таки заворожує чоловіків.

Бажаємо Оксанкам гарного святкового дня та щасливої долі!
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter