Священник з Волині підсумував історію капелюха на головній ялинці країни

16 Грудня 2020

Священник з Волині Іван Сидор, який нині служить у Софіївському соборі, підсумував історію про капелюха на головній ялинці країни. Отець переконаний, що такий жарт міг би бути доречним в якомусь зі спальних районів, але не біля головних святинь.

Розлогим дописом він поділився на фейсбук-сторінці.

«Вранці, у день пам’яті святого апостола Андрія Першозванного, з головної ялинки країни зняли капелюха (див. фото). Чудове свято здорового глузду. Зробімо короткі висновки:

1. Ялинка - не християнський символ, а зірку зображали ще у дохристиянські часи. Отже, якщо на ялинку натягнути чи то шляпу, чи маску, чи корону - християнство від цього аж ніяк не страждає. Це не ображає християн і не віддаляє від Бога.

2. Яке відношення має священник до оформлення різдвяної/новорічної ялинки на Софійській площі? У коментарі до попереднього посту мені нагадували, що Україна - світська держава і навіщо священнику ця ялинка з шляпою?

По-перше, і тоді і зараз висловлюю виключно свої думки. Це ж не заборонено. По-друге, спостерігаю що з надто світської держави ми можемо перетворитися у державу безбожну. Тому хотів би закликати любителів креативу і наукового атеїзму пам‘ятати, що Україна хоч ніколи не була світською державою, але була є і повинна залишитись державою духовною.

Про духовність нам варто пам‘ятати. Особливо порозмірковуйте сьогодні, коли згадуємо пам‘ять святого апостола Андрія Першозванного. Адже ще в I ст. він стояв на київських пагорбах і промовив пророчі слова, що «на горах цих возсіяє благодать Божа». І Київський Собор 1621 року своєю постановою засвідчив, що «На київських горах стояли ноги його, і очі його Україну бачили, а уста благословляли, і насіння віри він у нас насадив. Воістину Україна нічим не менша від інших східних народів, бо і в ній проповідував Апостол».

3. Отже. Не звертав би священник уваги на цю шляпу на ялинці, якби така композиція з капелюхів, мухоморів і пеньків красувалася чи то в Голосієво, чи на Оболоні чи в будь якому іншому районі столиці. Але не на Софійській площі, поруч з святою Софією Київською і прямо над могилою другого українського патріарха Володимира Романюка (який третину свого життя провів в радянських концлагерях).

Чи для того наші князі Володимир Великий і Ярослав Мудрий зводили цю святиню, щоб народ, який кров‘ю і смертю віками виборював державну і церковну свободу, забавлявся перед її стінами казковим лісом і магічними цяцьками? Давайте уже ставити дорослими! На носі 30 років незалежності.

Освітіть нарешті серце столиці Вифлеємською зіркою, яка вказала волхвам шлях до новонародженого богомладенця Ісуса. Це світло надії допоможе нам не заблукати у мороці брехні і лукавства цього світу. Досить ділити, сварити, експериментувати.

Христос народжується - славте! Христос з небес - зустрічайте!», – йдеться у дописі.

За кілька днів до того отець Іван також висловив думку, що капелюх на верхівці головної ялинки не несе сакрального змісту Різдва.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter