ШО-У-ШАФІ: луцька художниця купує одяг у «Добрих справах»

18 Лютого 2016
Текст: Ельвіра Яцута
Фото: Роман Домбровський


Марію Оліферук часто можна бачити на благодійних акціях чи мистецьких заходах. Дівчина хотіла б, щоб її характеризували як творчу і добру людину. Художниця та волонтерка навіть одяг купує у благодійних цілях. «Таблоїд Волині» поспілкувався з Марією і спробував заглянути у «святая святих» будь-якої дівчини – її шафу.

За освітою дівчина інженер-будівельник. Такий незвичний вибір професії пояснюється тягою до прекрасного. «Ця спеціальність дотична до мистецтва, будівництва та архітектури», - розповідає вона.

Певний час працювала за спеціальністю, але останнім часом місце роботи - студія ГО «П’ятерня». Там дівчина займається проектом «Арт Постріл», в рамках якого організовує різні акції, зокрема малювання з бійцями. «Такі заходи заспокоюють та відволікають хлопців від негативних спогадів», - розповідає Марія.

Дівчина часто бере участь у міських та обласних виставках, віддає свої роботи на благодійні аукціони. Художниця у всьому, навіть у гардеробі Марії багато «авторських робіт» - розмальованих футболок.Своїм вмінням дівчина залюбки ділиться і проводить майстер-класи з розпису одягу.

[caption]
Авторська робота Марії Оліферук[/caption]


В одязі надає перевагу стилю бохо. Він з’явився як противага гламуру, це мікс етнічних та національних мотивів, хіппі і циганських акцентів, готики і гранжу. Секрет стилю – у поєднанні несумісного: яскравих кольорів, черевиків і ніжних суконь, кружева і шарфів, багатошаровості і сполученні різних фактур, тканин, малюнків. Речі в стилі бохо, в першу чергу, зручні, вони створюють затишний образ.

[caption]
Асиметрія - особливість стилю[/caption]
[caption]
Принти та поєднання несумісного[/caption]
[caption]
Без віночка - не Марія[/caption]
[caption]
Особливість - у деталях[/caption]

Художниця рідко купує одяг «під подію», зазвичай за необхідності або ж справді пригледіла щось цікаве. «Я шукаю неординарні речі. Часто до душі припадають саме вишиванки. Зараз вони стали популярними, але люди все одно повинні розуміти, що це наша традиція та коріння. Про ці речі не можна забувати», - переконана Марія Оліферук. Але от на чорній кофтинці, яку зафіксував «Таблоїд Волині», просто зображення, хоча здаля воно може нагадати вишиванку.
Улюблену сумочку сама вишила і подарувала подруга. Іншу придбала на ярмарці. «Часто люди запитують, де знаходжу такі речі, хоча насправді на будь-якій ярмарці подібні продаються», - дивується дівчина.

[caption]
Подарунки "власними руками" найдорожчі[/caption]

[caption]
Вам "етно" не нагадує теплу весну?[/caption]

Марія зізналась, що не купує дорогий одяг. Все найцікавіше можна знайти на секонд-хенді, фестивалях, виставках. Останнім часом більшість речей придбала у спільноті у соцмережі Фейсбук – «Добрі справи». Це благодійна спільнота, що займається прийомом і реалізацією речей від небайдужих громадян з метою збору коштів для потреб воїнів та медперсоналу, що перебувають або перебували в зоні АТО, або членів їх сімей.

[caption]
І гарно, і справу добру зроблено[/caption]

Щодо улюбленого кольору, то в одязі домінують яскраві кольори: синій, бордовий, зелений, фіолетовий, коричневий та червоний, майже відсутній чорний. Чорні хіба що взуття чи класичні штани та жакет. Замість класичного little black dress - маленька коричнева сукня. Багато червоних речей з’явилися не так давно. Червоне пальто, до прикладу, теж придбала у «Добрих справах».

[caption]
Яка ж це українка без віночка?[/caption]


«Я одягаю те, що мені подобається, або залежно від обставин. Інколи на роботу чи в холодні дні одягаю джинси, хоча найчастіше влітку ходжу у спідницях різної довжини», - зазначила вона. На відміну від яскравого одягу, яскравого макіяжу дівчина не любить, максимум помада чи блиск.

[caption]
Художниця у всьому[/caption]

Як же без аксесуарів?
Віночок, фенічки, намисто – незмінні атрибути образу. Дівчина часто поєднує червоне та коричневе намисто, де червоний – колір класичний, а коричневий його злегка приглушує. На руках зелена фенічка, придбана у «Добрих справах», а браслет з надписом «Ukraine» - простий, щоденний, але дуже важливий».


[caption]
Зелений - колір добра, а фенічка - із «Добрих справ»[/caption]
[caption]
Мої два кольори..червоний та коричневий[/caption]


0

Читати ще

Коментарі

ялта

дуже гарна!

мальта

цікаво, а що у шафі в

ната

молодчинка! має своє обличчя.

Лідія

Вона така світла і чиста

Аватар

Неймовірно чиста і прекрасна

Маша

Марія - щира і безпосреденя)

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter