Успішно!

РанОК:11 міст, які круто змінились заради порятунку планети

Міста світу, які задумались над темою екології

Нині все більше людей задумуються над темою екології. До того ж адміністрації міст намагаються встигнути перебудуватися і привчити своїх жителів до теми екології. 

На сайті "Тутка" вивчили міста, які вже стали на цей шлях і вже мають перші результати. 

1. В Осло автомобільні парковки перетворили на велодоріжки

У центрі Осло парковочні місця на вулиці переобладнали у велосипедні доріжки, лавки і крихітні парки. До початку 2019 року в місті завершився процес видалення ще 700 парковок як спосіб стимуляції людей не заїжджати в цей район на автомобілі. При цьому урбаністи додали декілька зарядних станцій для електромобілів і зробили більше парковок для водіїв-інвалідів.

2. Уряд Буенос-Айреса ставить квіти на дорогах для безпеки пішоходів і велосипедистів

Центр величезного бульвару у Буенос-Айресі, який раніше мав цілих 20 смуг руху, сьогодні зайнятий тільки автобусами. Коли в місті сталися зміни, час, що витрачається жителями на поїздку на роботу, різко скоротився.

Також вийшло звільнити близько 100 кварталів від автомобілів і зробити їх пішохідними зонами.

Більше того, на активні перехрестя міста наносять яскраву розмітку і розставляють уздовж них вазони з квітами, щоб зробити їх максимально безпечними для пішоходів і велосипедистів. Таким чином влада впроваджує метод тактичного урбанізму, який припускає недорогий ремонт в забудованому середовищі, призначений для поліпшення районів і місць скупчення людей.

3. Лондон скорочує проїжджу частину на користь пішоходів

У 2003 році уряд Лондона ввів плату за в’їзд до центру міста в години пік. У 2010 році почали відкривати перші велосипедні супермагістралі на активних маршрутах. А в 2019 році завершилася розробка нової транспортної стратегії з поліпшення якості повітря і зниження шуму за рахунок переходу на автомобілі з нульовим рівнем викидів.

А щоб впоратися з проблемою забруднення повітря, пов’язаною із зростанням населення, для міста розроблений спеціальний план. Його суть полягає в тому, що половина вулиць звільниться від автомобільного руху, а транспорт поступиться дорогою пішоходам і їздитиме зі швидкістю не більше 15 миль на годину. Також планується побудувати захищені велодоріжки на більшості головних вулиць.

4. Сеул планує повністю позбутися від “шкідливих” автомобілів до 2020 року

У 2017 році Сеул завершив перетворення автомагістралі в пішохідну дорогу подібну High Line (надземний парк) в Нью-Йорку. Вже більше 10 млн чоловік скористалися цим нововведенням. Завдяки цьому в районі парку налагодився бізнес: продажі збільшилися на 42 %.

До 2025 року уряд міста планує запустити 3 тис. електричних автобусів, а також поліпшити їх маршрути, щоб спонукати людей вибирати громадський транспорт замість власних машин.

5. Мадрид звільнив свій центральний район від транспорт

Якщо ви не мешкаєте в центрі Мадрида, є велика вірогідність, що більше ви не зможете туди потрапити на власному авто. У листопаді 2018 року почали вводити обмеження на проїзд в центральну частину міста транспорту, який забруднює довкілля. Після набуття законів чинності трафік впав на 32 %, і сталося це дуже швидко.

Проект впровадження так званої “зони з низьким рівнем викидів” розроблений, щоб очистити повітря в центрі столиці. Натхненне успіхом уряд Іспанії запропонував також заборонити рух будь-яких автомобілів, які не є транспортними засобами з нульовим рівнем викидів (тобто електричними), і в інших міських центрах по всій країні.

6. В Пекіні автомобілі можуть їздити у певні дні тижня

У Пекіні водіям хоч і дозволено їздити на своїх “шкідливих” автомобілях, вони обмежені часом поїздок і номерним знаком. Якщо він закінчується певною цифрою, можна водити машину тільки в конкретний день тижня. Адміністрація міста також пропонує невеликі фінансові стимули для людей, які вважають за краще не їздити у відведений їм день. А в нових районах уряд вирішив заборонити будь-які приватні автомобілі, окрім електрокарів.

7. У Парижі активну трасу перетворили на пішохідну зону

У 2017 році траса поряд з Сеною перетворилася на пішохідну доріжку і парк без автомобілів. Це один з етапів постійної роботи міста над скороченням забруднень за рахунок зниження автомобільного трафіка. Також існує обмеження на в’їзд старих автомобілів, які забруднюють довкілля у будні дні. До 2024 року влада планує повністю заборонити дизельні автомобілі, а до 2030 року – на газі.

8. Індія здійснить повний перехід на електромобілі вже до 2024 року

До недавнього часу прогулянка і шопінг на жвавій вулиці міста Ченнаі мали на увазі пересування між безліччю автомобілів і авторикш. Але зараз цей район перетворюється на пішохідну площу, будівництво якої буде завершено вже в 2019 році. Також уряд Індії заявив, що до 2030 року усі автомобілі мають бути електричними.

9. Копенгаген створює супермагістраль для велосипедистів

Сьогодні більше половини населення Копенгагена їздить на роботу на велосипедах. Датська програма щодо створенню пішохідних зон почалася ще в 1960-і роки, а до нинішнього дня столиця Данії має вже більше 200 миль велосипедних доріжок і один з найнижчих відсотків володіння автомобілями в Європі. Останній етап їх проекту полягав в прокладенні супермагістралі для велосипедів, яка простягнулася по усіх околицях. Перший з 28 запланованих маршрутів був відкритий в 2014 році, ще 11 були завершені в 2018-му. Також планується зробити місто повністю вуглецево-нейтральним до 2025 року.

10. У Берліні будують веломагістраль, яка не є частиною доріг для автомобілів

У 2017 році за замовленням Департаменту з довкілля, транспорту і захисту клімату Берліна було проведено дослідження, результатом якого стало переобладнання цілих 12 автомобільних магістралей у веломагістралі. Це була одна з перших міських спроб створити умови для більш безпечної подорожі. Основною метою уряду є збільшення кількості велосипедів на дорогах до 2,4 млн до 2025 року.

11. Грузія повністю відмовляється від виробництва і використання поліетилену

У квітні 2019 року Міністерство з довкілля охорони і Міністерство сільського господарства Грузії ввели заборону на виробництво, застосування та імпорт поліетиленових пакетів. Вони пропонують почати користуватися біорозкладальними пакетами, які розпадаються за набагато менший час і завдають значно менше шкоди. Якщо хтось порушить заборону, то співробітники правоохоронних органів спершу обмежаться попередженням. А якщо підприємці продовжать працювати в цій сфері, їм загрожуватиме первинний штраф у розмірі 500 ларі (більше $ 185), подальший – 1 000 ларі (більше $ 371).

Додати новий коментар